Haberler

Austrotherm Geniş Üretim, Sevkiyat ve Bayi Ağı ile Türkiye’nin Her Yerinde!

Orta ve Doğu Avrupa’da iklim koruyucu ısı yalıtımın lider tedarikçisi Austrotherm, Avusturya’da ilk EPS üretimini 1953 yılında yaptı.

Zayıf Zeminlerde Austrotherm geoBLOCK® ile Merdiven İmalatı

Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi zemin iyileştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak, zayıf zeminlerde kolay ve hızlı uygulama imkanı sunar.

Austrotherm EPS Premium Isı Yalıtım Levhası

Diğer gri renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre aynı kalınlıkta uygulamalarda çok daha yüksek ısı yalıtımı performansı sunar.

Isı Yalıtımı ile Tek Bir Uygulama Birden Fazla Fayda!

Binalarınıza ısı yalıtımı uygulaması yaptırarak ısıtma ve soğutmadan kaynaklı enerji maliyetlerinizden %60 oranında tasarruf edebilirsiniz.

Senegal Yeni Stadına Kavuştu

Açılışı gerçekleştirilen ve tasarımı Türk şirketler tarafından tamamlanan stadyum projesinin dilatasyon boşluklarında Austrotherm EPS Plus ürünleri tercih edildi.

Neden EPS Isı Yalıtım Levhası

EPS ısı yalıtım levhaları, yalıtımda sıklıkla tercih edilen ısı yalıtım malzemelerinin başında gelmektedir. Peki ama neden EPS ısı yalıtım levhası tercih edilmeli?

Austrotherm Kurrier Tarafından En Popüler İşveren Seçildi

Austrotherm Türkiye, inşaat ve inşaat tedarikçileri arasında en popüler işveren seçildi.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği Değişti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan "Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

#herkedininbireviolsun Isı Yalıtımlı Kedi Evi Instagram Yarışması Sona Erdi Sokaktaki Dostlarımız Sıcacık Yuvalara Kavuştu

Austrotherm bu sene de #herkedininbireviolsun mottosuyla yola çıktı ve gerçekleştirdiği instagram yarışması sayesinde sokaktaki dostlarımıza ısı yalıtımlı kedi evleri hediye etti.

Isı Yalıtımı: Tek Uygulamayla Hem Bütçeni Hem İklimi Koru!

Isı yalıtımı ile sağlıklı ve konforlu iç mekanlara kavuşurken, enerjinizi verimli kullanarak hem bütçenizi hem de iklimi koruyabilirsiniz.

Austrotherm’den Avusturya’ya 20 Milyon Euro’luk Yatırım

Avusturya’lı ısı yalıtım uzmanı Austrotherm 2022 yılına 20 milyon Euro’luk bir yatırımla başlıyor: Purbach’taki üretim kapasitesi, ürünlerin uzun vadede mevcudiyetini Avusturya’daki yerini uzun korumak için genişletiliyor. Bölgede 20 ek istihdam yaratılacak.

Austrotimes 21. Sayısı Çıktı

Isı Yalıtımı ile Kış Soğuklarına Geçit Yok

Soğuklar geldi, kış yüzünü gösterdi. Enerji maliyetlerinizi hesap etmeye çalışıp, kışın nasıl geçeceği konusunda endişeye mi kapılıyorsunuz? Binanızın mantolamasını yaptırarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Austrotherm Türkiye’den Dünyanın Dört Bir Yanına

Austrotherm Türkiye’nin EPS ve inşaat sektörüne yönelik yayımladığı, kendi yaptığı projelerin ve dünyadan vaka örneklerinin analizlerinin yer aldığı Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” kitabı, İngilizce dil seçeneği sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaştı.

Austrotherm #herkedininbireviolsun Instagram Yarışması Başlıyor!

Austrotherm Türkiye’nin ısı yalıtımı konusunda farkındalığı artırmak ve sokak hayvanlarına yardımcı olmak adına #herkedininbireviolsun mottosuyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Instagram yarışması 27 Aralık’ta başlıyor.

Isı Yalıtımlı Kedi Evi Yarışması Katılım Şartları

Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi yarışması, binalarda ısı yalıtımının önemini ve bu bilinci Türkiye'de en fazla kişiye ulaşarak yaymak ve aynı zamanda sokak kedilerini sıcak ve soğuk iklim şartlarından korumaya yönelik yapılmış bir bilinçlendirme ve sosyal sorumluluk projesidir. Yarışma, 27 Aralık 2021 Pazartesi günü başlayacak, 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecektir. Katılım ve ilginizden dolayı, Austrotherm Türkiye olarak teşekkür ederiz.

Lucifer Sıcak Hava Dalgaları Geliyor

Uzmanlar uyardı! Karbon emisyonlarının bu şekilde devam etmesi halinde Avrupa’daki ülkeler her üç yılda bir 50 derecelik Lucifer ısı dalgalarına maruz kalacak.

Austrotherm 2021’in En İyi Yalıtım Malzemesi Tedarikçisi

Müşterilerini ürün kalitesi, hizmet ve son teslim tarihlerine bağlılık açısından yanıltmayan Austrotherm, ünlü yapı sektörü dergisi “Solid”in okurları tarafından 2021 yılının en iyi yalıtım malzemesi tedarikçisi olarak ödüllendirildi.

Austrotherm, Çek EPS üreticisi DCD IDEAL'i Satın Aldı

Orta Doğu ve Avrupa’nın İklim koruyucu ısı yalıtımı alanında lider tedarikçi Austrotherm Group, başarılı bir kapanışla, Çek yalıtım üreticisi DCD IDEAL’i %100 satın aldı. Taraflar, satın alma fiyatını açıklamama konusunda anlaştılar.

Kuzey marmara Otoyolu (KMO) U48 Köprüsü Yaklaşım Dolguları Projesinde Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi tercih edilmiştir

Sakarya Akyazı’da hayata geçirilen Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) U48 Köprü Yaklaşım Dolguları projesinde Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi tercih edilmiştir. Proje, Türkiye’de iki farklı geoteknolojinin (geosentetik donatılı dolgu ve geofoam blok) kullanıldığı ‘’hibrit çözümlü’’ ilk köprü yaklaşımıdır.

Austrotherm EPS ısı yalıtım levhaları ile dört mevsim konfor!

Isı yalıtımı ülkemizde sıklıkla sadece soğuğa karşı alınan bir önlem gibi görülebilmektedir. Oysa ısı yalıtımı iç mekanlarda dört mevsim ısıl konforun sağlanması açısından son derece önemlidir.

Aydın TOKİ Projesinde Austrotherm Ürünleri Kullanıldı

Aydın TOKİ projesinde Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları kullanıldı. Austrotherm kalitesini tercih eden Aydın TOKİ projesi, enerji verimli ve konforlu yaşam alanlarına kavuştu.

Dünyadan Sürdürülebilir 5 Yeşil Bina Örneği

CO2 Emisyonlarını ve Enerji Maliyetlerini Düşürmek İçin Isı Yalıtımı

İklim krizi kapıda. Dünya her geçen gün biraz daha ısınıyor ve küresel ısınmayı belirli bir seviyede tutmayı başaramazsak bu durum birçok canlı türünün yok olmasına, ekstrem doğa olaylarına, yüksek ısı dalgalarına, göç ve kıtlık gibi birtakım sorunlara neden olacak. Bunu önlemek için hepimize önemli görevler düşüyor.

Senegal Stadyumu Projesi’nde Austrotherm Ürünleri Kullanıldı

Senegal’in Dakar yakınlarındaki Diamniadiao kentinde yapımı süren, tamamlandığında Senegal’in en büyük stadyumu unvanına sahip olacak olan Senegal Stadyumu – Stade du Senegal projesinde Austrotherm ürünleri tercih edildi.

Mantolamada EPS Isı Yalıtım Levhaları Neden Tercih Edilmeli?

Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları, sağladığı bir çok fayda nedeniyle ısı yalıtım uygulamalarında tercih sebebi.

Austrotherm’in Purbach’ta Başlattığı İnşaat Projesi Tamamlandı

Austrotherm’in Avusturya Purbach'ta yürüttüğü inşaat projesi tamamlandı: Yeni depolar ve yeni trafik konsepti hayata geçirildi. Bu yenilikler Austrotherm lokasyonunu çok daha sürdürülebilir kılıyor.

Avrupa Yeşil Mutabakatı

Aralık 2019’da Avrupa Birliği Komisyonu tarafından açıklanan Avrupa Yeşil Mutabakat Çağrısı ile AB, 2030 yılına kadar karbon salınımını yüzde 50 oranında azaltmayı, 2050 yılında ise karbon nötr olmayı hedefliyor.

KVKK Bilgilendirme Metni

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödülü’nün Sahibi Olan Austrotherm Ödülünü Teslim Aldı

Yalıtım dergisi tarafından bu yıl 18.’si düzenlenen ve okur oylaması sonucunda 13 Nisan 2021 tarihinde Seçici Kurul toplantısı ile sahiplerini bulan ‘’Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’’nde ‘’Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları’’ kitabı ile Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödülü’ne layık görülen Austrotherm, Yalıtım dergisi Genel Müdürü İsmail Ceyhan’ın elinden ödülünü aldı. Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödül, Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Selçuk Vanlı’ya takdim edildi.

Isı Yalıtımı ile Sıcaklar Sorun Olmaktan Çıkıyor

Isı yalıtımı ülkemizde sıklıkla sadece soğuğa karşı alınan bir önlem gibi görülebilmektedir. Oysaki ısı yalıtımı sadece soğuktan değil sıcaklardan da korunmak için en ideal çözümdür. Üstelik soğutmak ısıtmaktan çok daha pahalıdır.

Neden Isı Yalıtımı Yapılmalı?

Isı yalıtımı bir lüks değil bir ihtiyaç, aynı zamanda da bir tasarruftur. İşte ısı yalıtımı yaptırmak için 5 neden

“Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” kitabının İngilizce’si çıktı!

Schmid Industrieholding ve Austrotherm’in katkılarıyla Doç. Dr. Abdullah Tolga Özer tarafından hazırlanan ve 2020 yılında yayımlanan 978-605-69266-0-0 ISBN numaralı “Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” kitabı şimdi de İngilizcesiyle ‘’Geofoam The Use of EPS Block in Civil Engineering Applications’’ ISBN 978-6056-9266-1-7 sektör profesyonellerinin kullanımına hazır.

Austrotherm’e Yalıtıma Katkı Özel Ödülü

Austrotherm, 978-605-69266-0-0 ISBN numaralı ‘’Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları’’ kitabı ile Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Austrotherm’den Polonya’ya 3. Fabrika Yatırımı

3. EPS ısı yalıtım tesisi Grodków'da faaliyete geçti

Austrotherm EPS PLUS ® Isı Yalıtım Levhası

Genleştirilmiş Polistiren’den (EPS) üretilen, grafit katkılı gri renkli ısı yalıtım levhasıdır. 0,032 W/mK ısı iletim katsayısına sahiptir ve yüksek ısı yalıtım performansı sunar. Austrotherm EPS PLUS® Beyaz renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre %20 daha iyi ısı yalıtım performansı sunar.

Merdiven İmalatlarında Austrotherm geoBLOCK® Teknolojisinin Sağladığı Avantajlar

Merdiven imalatlarında Austrotherm geoBLOCK® ürünlerini kullanabilirsiniz. Peki Austrotherm geoBLOCK® teknolojisinin merdiven imalatlarında size ne gibi kolaylık ve avantajlar sağlayacağını biliyor musunuz?

Çatılarda Isı Yalıtımının Önemi

Konforlu yaşam alanları için çatılarda ısı yalıtım uygulaması yapılması son derece önemlidir. Binalarda %7 ila %25 oranında ısı kayıplarının yaşandığı noktalardan biri de çatılardır. Bu nedenle proje aşamasında doğru çatı tasarımına karar verilmesi ve ardından çatıya uygulanacak ısı yalıtımının doğru ürünler ile usta kişilerce yapılması uzun ömürlü, güvenilir ve ekonomik çatılar sağlamasının yanı sıra hem bütçemiz hem sağlığımız hem de doğa üzerinde önemli etkilere sahiptir.

Austrotherm’den Geleceğe Yönelik Geri Dönüşüm Projesi

Artık durumda XPS parçaları için Avusturya çapında sunulan ilk iklim nötr toplama hizmeti sayesinde karbon salınımı azaltılıyor. XPS artık parçaları yine XPS ısı yalıtım levhasına dönüştürülüyor.

Karbon Yakalama Teknolojisi Geliştirene 100 Milyon Dolar Ödül!

Tesla ve XSpace CEO’su Elon Musk en iyi karbon yakalama teknolojisini geliştirene 100 milyon dolarlık ödül vereceğini açıkladı.

İzmir Opera Binası’nda Tercih Austrotherm Oldu

İzmir Karşıyaka Mavişehir’de yapımı süren, tamamlandığında mimarisi ve teknik donanımı ile Avrupa'daki sayılı örnekler arasında yer alacak olan İzmir opera binasında Austrotherm ürünleri tercih edildi.

Austrotherm #herkedininbireviolsun Instagram Yarışması Tamamlandı

Austrotherm Türkiye’nin ısı yalıtımı konusunda farkındalığı artırmak ve sokak hayvanlarına yardımcı olmak adına #herkedininbireviolsun mottosuyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Instagram yarışmasının 2021 yılı kampanya dönemi sonlandı.

Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi Kazanma Şansı

Isı yalıtımı konusunda farkındalığı artırmak ve aynı zamanda sokak hayvanlarına yardım etmek amacıyla #herkedininbireviolsun mottosuyla yola çıkan Austrotherm Türkiye, Instagram üzerinden düzenlediği yarışmayla bu yıl da Austrotherm Isı Yalıtımlı kedi evlerinden hediye ediyor.

Mantolama ile Binanızı, Cebinizi ve Sağlığınızı Koruyun!

Sağlığınızı, binalarınızı ve bütçenizi korumanın yolu ısı yalıtımından geçiyor. Zamanımızın büyük bir kısmını iç mekanlarda geçiriyoruz. İdeal ısıl konforu sağlayabilmek adına kışın binalarımızı ısıtmak, yazın ise soğutmak için çok fazla enerji harcıyor bunun sonucunda da yüksek faturalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Peki yalıtımsız binaların sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerinin ne kadar farkındayız?

Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi ile Merdiven İmalatı Artık Çok Kolay

Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi sayesinde merdiven imalatı artık çok daha kolay. Zemin iyileştirmeye, ağır iş makinelerine, uzun sürelere ihtiyaç yok!

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Isı Yalıtımlı Kedi Evi’

Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi yarışması, binalarda ısı yalıtımının önemini ve bu bilinci Türkiye'de en fazla kişiye ulaşarak yaymak ve aynı zamanda sokak kedilerini sıcak ve soğuk iklim şartlarından korumaya yönelik yapılmış bir bilinçlendirme ve sosyal sorumluluk projesidir. Yarışma, 8 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak, 05 Mart 2021 Cuma günü sona erecektir. Katılım ve ilginizden dolayı, Austrotherm Türkiye olarak teşekkür ederiz.

İklim Değişikliği ile Mücadelede Isı Yalıtımı

İklim değişikliği ve küresel ısınma tehlikesi her geçen gün artıyor. Birleşmiş Milletler’in tahminlerine göre 2005’ten bu yana dünya nüfusu yaklaşık bir milyar arttı, nüfus artışına paralel olarak enerji ihtiyacımız da artıyor ve enerjinin dikkatli kullanılmaması beraberinde sera gazı salınımını ve karbon ayak izimizi artırıyor ve bu da iklim değişikliği ve küresel ısınma tehlikesini beraberinde getiriyor.

2020 Şimdiye Kadarki En Sıcak Üç Yıldan Biri Olarak Kayda Geçecek

Dünya Meteoroloji Örgütü’ne (WMO) göre 2020 yılının sona ermesi ile birlikte şimdiye kadarki en sıcak 10 yıllık dönemi geride bıraktık. 2020 yılı ise 2016 ve 2019 yıllarının ardından şimdiye kadarki en sıcak üçüncü yıl olarak kayda geçecek.

Austrotherm Sürdürülebilir ‘’Yeşil Bina’’ Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Bu yıl yalıtım uzmanı, Avusturya'daki üretim tesisleri için 10 milyon Euro'luk bir geleceğe uyum programı başlattı. Burgenland için önemli bir proje olan Pinkafeld sahasında bir eğitim merkezi, atölye ve e-dolum istasyonuna sahip bir PlusEnergie ofis binası inşa ediliyor.

Her İhtiyaca Yönelik Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları

Austrotherm Türkiye olarak değişen ihtiyaçlara uygun EPS ısı yalıtım levhaları sunuyoruz.

“Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” Kitabı Çok Yakında İngilizce Yayımlanacak!

Alanında benzersiz bir kaynak kitap özelliği taşıyan “Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” kitabı çok yakında İngilizce olarak da yayımlanacak.

2020'nin En İyi Yalıtım Malzemesi Tedarikçisi Austrotherm

Müşterilerini ürün kalitesi, hizmet ve son teslim tarihlerine bağlılık açısından yanıltmayan Austrotherm, inşaat sektörü dergisi “Solid” okurları tarafından “2020'nin en iyi yalıtım malzemesi tedarikçisi” seçildi.

Austrotherm’de Dahası Var…

Austrotherm, teknolojik alt yapısını güçlendirmek, çağa ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek için yatırım yapıyor, araştırıyor. Bu nedenle Austrotherm’de uzmanlık, sürdürülebilir kalite, deneyim, eşsiz teknoloji, inovasyon, kolay erişilebilirlik, müşteri memnuniyeti ve “Dahası Var” diyoruz.

Austrotherm Türkiye’den geofoam alanında bir ilk daha!

Alanında benzersiz bir kaynak niteliği taşıyacak olan “Geofoam: İnşaat Mühendisliğinde EPS Blok Uygulamaları” ISBN 978-605-69266-0-0 kitabı çıktı!

Yeni Coğrafyalar, Yeni Projeler…

Austrotherm Türkiye, Afrika’dan sonra geoBLOCK® teknolojisi ile şimdi de Ortadoğu pazarına adım attı.

Neden Mantolama?

Küresel Isınmaya Karşı Isı Yalıtımı

Dünya her geçen gün ısınıyor. Dünya Meteoroloji Örgütü’nün raporuna göre, 1850'den beri her 10 sene öncekinden daha sıcak hale geliyor ve 2010-2019 tarihteki en sıcak 10 yıl oldu. Küresel ısınmayı önlemek konusunda Isı yalıtımının büyük katkısı bulunuyor.

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Tercih Austrotherm Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel iş birliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi olan İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin garaj rampa perdelerinin geri dolgu imalatında Austrotherm geoBLOCK® ürünleri kullanılmıştır.

Corona’ya rağmen: Austrotherm’den 10 Milyon Euro’luk yatırım Atağı!

Avrupa’nın yalıtım devi Austrotherm sonbahara büyük bir yatırım hamlesi ile merhaba diyor. Austrotherm, yeni binalar ve ofisler inşa ediyor. Tüm süreçler dijitalleşme ile daha verimli hale getiriliyor. Bu yenilikler ile birlikte, CO2 emisyonunun büyük ölçüde azaltılması ve bölgesel inşaat endüstrisinin yeniden canlandırılması yoluyla iklimin korunması gibi hedefler de bulunuyor.

Austrotimes Kayseri- Boğazköprü geoBLOCK® Projesi Özel Sayısı Çıktı

Austrotimes online dergimizin 19. Sayısı çıktı. Avrupa’da son 10 yılda geofoam bloklar kullanılarak inşa edilen en büyük köprü yaklaşım dolsugu olma özelliğini taşıyan Kayseri- Boğazköprü projesine özel çıkardığımız bu sayıda, zemin iyileştirme ihtiyacı duyulmadan geoBLOCK®’lar ile 75 gün gibi kısa bir sürede inşa edilen Köprü Yaklaşım Dolgusuna dair her şeyi bulabilirsiniz.

Mantolama Yaşam Kalitenizi Nasıl Artırır?

Binanıza mantolama yaptırarak, enerjiden tasarruf edebilir, enerji giderlerinizi düşürebilirsiniz. Peki ama aynı zamanda yaşam kalitenizi de artırabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte mantolama ve yaşam kalitesi arasındaki ilişki!

Austrotherm Türkiye Afrika'ya Ayak Bastı

1953’ten bu yana Austrotherm tarihinde bir ilk! Austrotherm Türkiye, geoBLOCK® ürünü ile ilk kez Afrika Kıtası'na ayak bastı!

İşletmelere Yeni Normal Önerileri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadelede 1 Haziran’dan itibaren normalleşme adımları atıldı. İşletmeler açılırken, çalışanlar da yeniden işbaşı yapmaya başladı. Peki bu yeni normal düzende vaka sayılarının artmasını önlemek adına bizler nelere dikkat etmeliyiz. İşte normalleşme döneminde işinize yarayacak, sağlığınızı koruyacak tavsiyeler.

Pandemi Sürecinde Austrotherm

Austrotherm Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolga Celayer, pandemi sürecinde Austrotherm’de alınan önlemlerden, normalleşme süreci ve sonrası dönemden bahsetti. Kurduğumuz hızlı ve etkili iletişim, çalışan güvenliğini ön planda tutmamız ve dijital dünyaya ayak uydurmamız sayesinde pandemi sürecinde sorun yaşamadık.

Austrotherm Türkiye, Online Seminerler Dizisi AUSTROtalk’lara Devam Ediyor

Austrotherm Türkiye, online webinarları hız kesmeden devam ediyor. AUSTROtalk, katılımcıların bilgisayar ekranı başından veya telefon/tabletlerinden kolayca katılabileceği web üzerinden yayın yapan ücretsiz bir online seminer (webinar) hizmetidir.

AB İklim Yasası’nı Onayladı, 2050 Yılında İklim Nötr Olacak

Avrupa Komisyonu, AB’nin 2050 sıfır emisyon hedefini yasal olarak bağlayıcı kılacak ‘’İklim Yasası’’nı onayladı.

Isı Yalıtımı İle İlgili En Çok Yapılan 5 Hata

Isı Yalıtımı sayesinde enerjiyi verimli kullanabilir, çevremizin ve doğal kaynaklarımızın korunmasına katkı sağlayabiliriz. Elektrik ve doğalgaz faturalarımızı düşürürken, bütçemize de katkı sağlayabiliriz. Ancak bunun için ısı yalıtımının doğru uygulanması gerekiyor. Sizin için ısı yalıtımında en sık yapılan 5 hatayı derledik. İşte o hatalar!

Sağlıklı Yaşam Alanları İçin Isı Yalıtımı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, birçoğumuz evlerimizdeyiz. Virüsün yayılmasını engellemek için evlerimizden çalışıyor, zorunlu olmadıkça da dışarı çıkmıyoruz. Peki ya zamanımızın neredeyse tamamını geçirdiğimiz evlerimizde sağlıklı ve konforlu yaşayabilmek için nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Türkiye’nin En Hızlı İnşa Edilen Köprü Yaklaşım Rampası Austrotherm geoBLOCK®’lar ile hayata geçirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün “Kayseri- Boğazköprü D.D.Y. Üst Geçidi K2 Kenar Ayağı Arkası Yaklaşım Rampası Dolgusu” Austrotherm geoBLOCK® ürünü ile sadece 75 günde inşa edildi.

Kayseri- Boğazköprü D.D.Y. Üst Geçidi K2 Kenar Ayağı Arkası Yaklaşım Rampası Austrotherm geoBLOCK® ürünü ile inşa edildi.

“Kayseri- Boğazköprü D.D.Y. Üst Geçidi K2 Kenar Ayağı Arkası Yaklaşım Rampası Dolgusu” projesinin mühendislik tasarımları Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı tarafından yapılmıştır, mühendislerimiz sadece projeye tasarım hizmeti vermekle kalmamış aynı zamanda sahada uygulama ve süpervizyon hizmeti de sağlamışlardır. İşte geoBLOCK® ürününün projeye sağladığı avantajlar!

Isı Yalıtım Robotu Q-Bot’a 3.6 Milyon Dolarlık Yatırım

Q-Bot İngiltere merkezli bir girişim. Teknolojisi sayesinde evlerin ya da ofislerin ısı yalıtım konusundaki eksikliklerini tarıyor. Üstelik Q-Bot yaptığı taramalarda yapay zekayı ve son teknolojileri kullanıyor.

Doğalgaz Faturası 5 Adımda Nasıl Düşürülür?

Kış geldi çattı akıllarda aynı soru: Doğalgaz faturalarımızı nasıl düşürebiliriz? Enerjiyi verimli kullanarak hem doğal kaynaklarımızı koruyabilir hem de bütçemizden tasarruf edebiliriz. İşte 5 adımda doğalgaz faturanızı düşürmenin yolları!

BM Uyarıyor: İklim Değişiklikleri Nedeniyle 2020 ve Sonrasında Aşırı Doğa Olayları Görülecek

Son 10 yılın en sıcak dönemlerini yaşıyoruz. İklimler değişiyor. Birleşmiş Milletler (BM) uyarıyor: ‘’2020 ve sonrası aşırı doğa olayları görülebilir.’’

Austrotherm Türkiye Youtube’da

Austrotherm Türkiye ile ilgili haberleri, gelişmeleri Youtube’dan da takip edebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken Austrothermtr youtube hesabını takip etmeniz!

Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi Sosyal Sorumluluk Projesi Yeniden Hayata Geçti

Austrotherm Türkiye ‘’ısı yalıtımlı kedi evi’’ sosyal sorumluluk projesi bu yıl da devam ediyor. Isı yalıtımlı kedi evleri sayesinde kediler üşümüyor!

Austrotherm’de Görev Değişimi

Austrotherm yeni yıla yeniliklerle giriyor. Ağustos 2018’den beri Austrotherm Avusturya Genel Müdürlüğü görevini yürüten Klaus Haberfellner yeni yıl ile birlikte Austrotherm Grubu’nun yönetimini devralıyor.

Enerji Verimliliği Rehberi

Kamu binaları için belirlenen 2023 yılına kadar %15 oranında enerji verimliliği hedefine yönelik ”Kamu Binalarında Tasarruf Hedefi ve Uygulama Rehberi” Enerji Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Yılın Kelimesi: İklim Acil Durumu

Her yıl geleneksel olarak yılın kelimesini seçen Oxford Sözlüğü, 2019 için “iklim acil durumu” anlamına gelen “climate emergency” ifadesini seçti.

Enerji Kimlik Belgeli Bina Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Enerjinin etkin ve verimli kullanımı, israfın önlenmesi ve çevrenin korunmasını sağlamak için asgari olarak binanın enerji ihtiyacı, enerji tüketim sınıflandırması, sera gazı salımı seviyesi, yalıtım özellikleri ve ısıtma/soğutma sistemlerinin verimiyle ilgili bilgileri içeren Enerji Kimlik Belgesi'ne sahip bina sayısı 920 bine çıktı.

AUSTROTHERM MERKEZ OFİS ADRESİ DEĞİŞTİ

İş ortaklarımıza ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek için Austrotherm Türkiye merkez ofisimizi taşıdık.

Isı Yalıtımında Kaliteden Taviz Vermiyoruz

Kalite çalışmalarından taviz vermediklerini söyleyen Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Selçuk Vanlı, “2018 Kasım ayında ‘kalite bilinci’nin yurt çapında yayılmasına öncülük eden KalDer’in Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile birlikte organize ettiği etkinlikte Austrotherm Türkiye olarak EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Ödülü alarak uzun ve kararlı kalite yolculuğunun ilk durağını geride bıraktık” dedi.

İklim Değişikliği Verileri Açıklandı: 2050 Yılında Roma, Adana Kadar Sıcak Olacak

İklim değişikliği üzerine çalışan uzmanların araştırmaları, 2050'de Roma'daki ortalama sıcaklığın Adana'nın günümüzdeki seviyesine erişebileceğini ortaya koyuyor.

Enerji Kimlik Belgesi Alınması İçin Son 4 Ay

Türkiye'de mesken olarak kullanılan tüm binalarda zorunlu hale getirilen "Enerji Kimlik Belgesi" alınması için son 4 aya girildi.

Soğutmak Isıtmaktan Pahalı

Enerjinin en çok tüketildiği alanlardan biri de binaların soğutma işlevidir. İklimin genelde sıcak olduğu ülkemizde ısı yalıtımı bir çok kişilerce yalnız soğuğa karşı bir önlem olarak bilinmekte, sıcak iklimli yerlerde ısı yalıtımı ya gereksiz görülmekte ya da yeterince önem verilmemektedir.

Austrotherm Sokağın İsmini Değiştirdi

Austrotherm Almanya Wittenberge Fabrikası’na yakın bir sokağın adına, Austrotherm çalışanı Helmuth Astl’ın ismi layık görüldü.

Enerji Verimliliği

Binaların ısı kayıplarının önlenmesi ve enerji tasarrufu sağlanması için dış yüzeyinde yapılan işlemlere ısı yalıtımı denir.

10 Adımda Doğru Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Binalardaki ısı kayıplarının önlenmesi, enerji tasarrufu sağlanması ve sürdürülebilir bir dünya için en doğru yöntem ısı yalıtımdır.

Schmid Industrie Holding ortaklarından Peter Schmid Türkiye Yatırımlarını İnceledi

Isı yalıtımı konusundaki 65 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye pazarına sunan Austrotherm’in bağlı olduğu Schmid Industrie Holding’in ortaklarından Peter Schmid, Türkiye’deki yatırımlarını yerinde inceledi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığınca yetkilendirilen kuruluşlar tarafından bazı mesleklere, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Enerjiyi Doğru Kullanan Binalar Daha Değerli Olacak

VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Alkin, "Bundan birkaç sene sonra enerjiyi doğru kullanan binalar daha değerli olacak. Enerjiyi kötü kullanan binalar, tercih edilmeyen binalar olacak." dedi.

Yeşil Binalar Yönetmeliği Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sürdürülebilir Yeşil Bina ile Sürdürülebilir Yerleşme Belgelendirme Sistemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı” hazırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri de alınarak yönetmelik için çalışmalar yapıldı.

Binanızın Enerji Kimliğini Sorun

Isı yalıtımı, Türkiye ekonomisi ve son kullanıcı için büyük önem arz ediyor ve maliyeti de öyle bilindiği gibi yüksek değil. Yeni yapılan bir binada ısı yalıtımının maliyeti, toplam maliyetin yüzde 2 ila 5'i kadar. 100 metrekarelik bir konutu olan yurttaşa yalıtım uygulamasının maliyeti ise binanın özellikleri, dairenin cephe sayısı ve hangi ısı yalıtım levhasının uygulanacağı gibi unsurlara göre 3 bin 500 ile 7 bin 600 TL arasında değişiyor.

İçeriden ve Dışarıdan Uygulanan Isı Yalıtımı’nın Farkı

İçten yalıtım sürekli kullanılmayan mekanlarda (konferans salonu, sinema, tiyatro gibi) geçici hızlı ısınmanın gerektirdiği zaruri durumlarda tercih edilmelidir.

Her ihtiyaca göre Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları

Ülkemizde %80’ninden fazlası yalıtımsız olan binalar için Austrotherm Türkiye olarak ürünlerimizde değişen ihtiyaçlara uygun EPS ısı yalıtım levhaları sunuyoruz.

Oylarınızla Yılın Yatırım Austrotherm Olsun

Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.

Oylarınızla Yılın Yatırım Austrotherm Olsun

Sürdürebilir kalitede ve belirlenen standartlarda güvenle kullanılacak ürünler sunan Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.

Kışın Isınma Giderleri İçin Bir Aylık Ödediğiniz Faturanın, Pasif Evde Bir Yıllık Isı Giderine Denk Gelmesi Mümkün!

Ülkemizdeki TS 825 Isı Yalıtımı Yönetmeliği’ne göre binalarda ısıtma – soğutma için harcanacak enerji miktarı metrekare başına yılda 80 - 100 kWh. Ülkemizde yalıtımsız bir binada tüketilen enerji miktarı ise yılda metrekare başına 300-350 kWh.

Küresel Karbondioksit Emisyonunda Tarihi Zirve

Dünyada enerji sektörü kaynaklı karbondioksit emisyonu geçen yıl 33 gigatona ulaşarak tarihi zirveyi gördü.

Yaşadığın Çevreye ve Dünyana Önem Veriyorsan Isı Yalıtımı Şart

Yapılarımızda ısı yalıtımına gereken önemin verilmeyişi, ısınma için sarf edilen yakıt miktarını artırır. Ayrıca, kaliteli yakacakların pahalılığı, ekonomik gücü zayıf olan halkımızın ucuz fakat çevreyi daha fazla kirleten linyitlere doğru yönelmesine neden olur.

Austrotherm Ankara Fabrikası “Yılın Yatırımı” Ödülüne Aday Oldu

Sürdürebilir kalitede ve belirlenen standartlarda güvenle kullanılacak ürünler sunan Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.