Austrotherm EPS PLUS ®

Isı Yalıtım Levhası

Tanım:

Genleştirilmiş Polistiren’den (EPS) üretilmiş olup, Grafit katkılı gri renkli ısı yalıtım levhasıdır. Yüksek ısı yalıtım performansı sunar. Beyaz renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre %20 daha iyi ısı yalıtım performansı sunar. Üretiminde insana ve çevreye zararlı gazlar kullanılmaz.

Özellikleri:

Sahip olduğu gri rengi içerdiği grafit katkısından alır. Grafit katkısı sayesinde güneşten gelen ışınları emerken aynı zamanda yansıtır. Bu özelliği sebebiyle grafit içermeyen diğer gri renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre daha iyi ısı yalıtım performansı sunar. Sahip olduğu yüksek esneklik kabiliyeti sayesinde uygulama esnasında keserken kırılmaz, dağılmaz ve duvara rahatlıkla uygulanır. Üzerinde su tutmaz, su itici özelliği artırılmıştır ve çok düşük su emme oranına sahiptir. (WL(T) 2 ≤ %2). Boyut kararlılığını bina ömrü boyunca korur. Üretiminde insana ve çevreye zararlı gazlar kullanılmaz.

Kullanım Alanı:

Bina duvarlarının dıştan ısı yalıtımı ile teras ve kırma çatılarda, soğuk hava depolarındaki ısı yalıtım uygulamalarında kullanılır. Özellikle Pasif ev uygulamalarında tercih edilir.

Depolama Bilgileri:

Serin ve havalandırılmış, nemli olmayan bir ortamda depolanmalıdır.

Direkt güneş ışığıyla temas etmesinden ve ısı kaynaklarının yakınında bulunmasından kaçınılmalıdır.

Kalite Belgeleri:

 

TS EN 13163:2012+A2 standardına uygundur.

Teknik Özellikleri:

Ürün Tipi             : EPS 60, EPS 70, EPS 90 Grafit Katkılı Isı Yalıtım Levhası

Renk                    : Gri

Kalınlık                : 2cm - 20cm arası

Ebat                     : 50x100cm

Kenar Şekli          : Düz

Hücre içeriği        : Hava %98, %2 Polistren

Ambalaj               : PE naylon