Hakkımızda

Avrupa’da 11 ülkede, 23 EPS Üretim Tesisi, Türkiye'de ise 4 EPS Üretim Tesisi ile yüksek kalitede yenilikçi ısı yalıtım ürünleri üretme ilkesini benimsemiş, lider ısı yalıtım malzemesi üreticilerinden biriyiz.

Austrotherm olarak Isı Yalıtımı bizim uzmanlık alanımızdır. Avrupa’da EPS’nin gelişmesiyle beraber Avusturya’da ilk EPS üretimini 1953 yılında yaptık, firmanın kurucusu  Oswald Nowotny Avusturyalı olarak ilk strafor üreten kişidir. Austrotherm, Avusturya’nın saygın sanayi kuruluşlarından olan Schmid Industrie Holding’in bir kuruluşudur. 25 ülkede 100’ün üzerinde şirkete sahip,"6.500" çalışanı bulunan Schmid Industrie Holding, faaliyette bulunduğu sektörlerde çok sayıda marka yaratmıştır. 

Austrotherm Türkiye

Türkiye’de EPS üretimine 2008 yılında  Dilovası – Kocaeli fabrikası ile başlayan Austrotherm, kısa sürede ısı yalıtım pazarında sağladığı başarı ile yeni Fabrika ve Üretim Tesisleri açarak, Türkiye’de hali hazırda 3 EPS Fabrikası ve 3 Üretim Tesisi ile Isı Yalıtım Sektörüne hizmet vermektedir. Austrotherm Türkiye; Kocaeli-Dilovası, Manisa-Turgutlu, Ankara-Sincan EPS (Expanded Polystyrene)Fabrikaları ile Kayseri-İncesu, Trabzon-Arsin ve Diyarbakır-Yenişehir'deki EPS Üretim Tesisleri'nde temelden çatıya kadar binaların Isı Yalıtım ihtiyaçlarına yönelik EPS ürünlerini TS EN 13163 standartına uygun olarak üretmektedir. Bayi ve uygulamacılar üzerinden son kullanıcılara kadar tüm müşterilerine yenilikçi ısı yalıtım çözümleri sunmayı hedefleyen Austrotherm, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren Austrothem EPS®F (beyaz) ve Austrothem EPS®F-Plus (karbonlu-gri) levhalarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çatı-cephe, yer-tavan bölgelerinde kolay uygulama avantajına sahip EPS ısı yalıtım levhaları, ekonomik olmanın yanında sağladıkları üstün ısı yalıtım performansı ile binalarda aranan enerji tasarrufunu sağlamaktadırlar.

Austrotherm, Isı Yalıtımı konusundaki 60 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye ısı yalıtım pazarına sunarak ülkemize, insanlarımıza daha konforlu binalar sunulmasında etkin rol oynamaya devam edecektir..

Misyon, Vizyon

Misyonumuz

Austrotherm Türkiye olarak biz, müşterilerimize, çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve topluma, sürdürülebilir bir biçimde değer katacak şekilde, EPS esaslı ısı yalıtım ve inşaat malzemelerini yüksek kalitede üretir ve yine yüksek hizmet kalitesi ile tüketicilerin kullanımına sunarız.

 

Vizyonumuz

Türkiye’de müşterilerimizin ve tüketicilerin ilk tercih ettiği, vazgeçilmez tedarikçisi olmak ve misyonumuzu Ortadoğu, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetler coğrafyalarına taşımak.

Değerlerimiz

İnsanlar: Müşterilerimize ve sektörümüze değer katmak ve şirketimizi lider firma yapmak için tüm çalışanlarımız kilit roldedirler.       

İlişkiler: Biz inanıyoruz ki, şeffaflık hesap verebilirlik, saygı, dürüstlük ve bütünlük bireyler arasında ki iletişimde kilit role sahiptir.       

Ortaklık: Müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız ile bir takım ruhu oluşturmak, desteklenmiş bir sinerji ile gelen başarının olmazsa olmazıdır.         

Değişim: İnanıyoruz ki "var olma" sorusu, statüko girdabından sıyrılmamızı sağlayan kilit noktadır.

Yaratıcılık: Biz risk almaktan ve yapılmayanı yapmaktan asla kaçınmayan bir ekibiz. Çünkü biliyoruz ki zorlukları yenmemizin ve yeniliklerle anılmanın temel yolu budur.

Sonuçlar: Büyüme ve kar amacıyla yeni riskler almak, değer ortaklarımızın ve bizim değerimizi maksimum seviyede arttıracak ve piyasada devamlılığımızı sağlayacak en önemli yollardan biridir.

Ölçüm: Biliriz ki ölçülebilen bir şey aynı zamanda geliştirilmiştir, iyileştirilmiştir. Rasyonel kaynaklarla elde edilen etkili sonuçlar, ancak ölçümleme yapıldığında elde edilebilirler.

Gelişme: Girişimci liderlik için vazgeçilmez olan noktalar bireyler ve işletmeler için sürdürülebilir öğrenme ve bilgi birikimdir.

Toplum: Toplum refahı ve ekonomik kalkınma dengesinin sürdürülebilirliği- materyal açıdan- bireysel ve ortaklaşa bir görevdir.

Çevre: İnsanlarla ve diğer canlılarla güzel bir dünyada yaşayabilmenin kilit yolu ikmal ve mutluluk içinde bir çalışma ortamında çalışmaktır.

Austrotherm, bir iklim ittifak işletmesidir. Enerji ve Çevresel Hedefleri

Austrotherm Avusturya / Pinkafeld fabrikası 01.11.2014 tarihinden itibaren  bir iklim ittifak işletmesidir. İklim ittifakı, iklimin korunmasına yönelik  kurulmuş bir  global işbirliğidir. Buradaki amaç, sera gazı emisyonlarının düşürülmesi ve Amazon yağmur ormanlarının korunmasını sağlamaktır.

Austrotherm 60 yılı aşkın bir süredir iklimin korunmasına önemli derecede katkısı bulunan enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtım malzemeleri üretmektedir. Ayrıca üretim tesislerinde düzenli Enerji ve CO2 tasarrufu sağlayacak iyileştirmeler de yapılmaktadır. Atık suların kullanımı, daha fazla enerji tasarruflu sistemler, yeşil elektriğe geçiş gibi örneklerini verebiliriz.

Austrotherm’in Enerji ve Çevresel Hedefleri

  • Emisyonların azaltılması
  • Atıkların ve zararlı maddelerin azaltılması 
  • İklim ittifak işletmesi olarak yenilenebilir enerjiler ile çevre hasarının azaltılması
  • Üretim sistemlerinde iyileştirme yöntemleriyle  gürültünün azaltılması
  • Çalışanlar için sürekli eğitimler ve bilinçlendirme eğitimleri

 

Austrotherm Sevkiyat ve Lojistik

Özel Austrotherm Sevk Aracı

Dış cephe ısı yalıtım pazarının ürün ihtiyaçlarını tüm Türkiye çapında yüksek üretim ve stoklama kapasitesine sahip  modern tesislerimizden karşılıyoruz. Austrotherm römorklu ekspres araçlarımızla hızlı, güvenli, ve günün her saati trafik kısıtlamalarına takılmadan siparişlerinizi sevk ediyoruz. Austrotherm Römorklu Ekspres sevk aracımız; özellikle kentsel dönüşüm ve renovasyon projelerinde en çok tercih edilen sevk aracıdır.

Austrotherm Römorklu Ekspres aracımızla, 30m³ ’ten 85m³ ’e kadar olan siparişleriniz, şehir içinde istediğiniz sevk noktasına, günün istenen her saatinde teslim edilir.