Austrotherm EPS PREMIUM ®

Isı Yalıtım Levhası

Tanım:

Genleştirilmiş Polistiren’den (EPS) üretilmiş olup, içerdiği yoğun grafit katkı sayesinde 0,030 W/mK ısı iletim katsayısına sahip daha yüksek ısı yalıtım performansı sunan ısı yalıtım levhasıdır.

Özellikleri:

Sahip olduğu 0,030 W/mK ısı iletim katsayısı değeriyle diğer gri renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre aynı kalınlıkta uygulamalarda çok daha yüksek ısı yalıtımı performansı sunar. TS 825 hesaplamalarında 030 ısı iletkenlik grubundan hesaba dahil edilebilir. İçerdiği grafit katkı sayesinde güneşten gelen ışınları emerken aynı zamanda yansıtır. Sahip olduğu yüksek esneklik kabiliyeti sayesinde uygulama esnasında keserken kırılmaz, dağılmaz ve duvara rahatlıkla uygulanır. Boyut kararlılığını bina ömrü boyunca korur, üretiminde insana ve çevreye zararlı gazlar kullanılmaz.

Kullanım Alanı:

Bina duvarlarının dıştan ısı yalıtımı-mantolama uygulamaları ile teras ve kırma çatılarda ısı yalıtım uygulamalarında kullanılır. Özellikle Düşük Enerjili Bina ve Pasif Evlerin mantolama ve çatı ısı yalıtımı uygulamalarında aranan yüksek ısı yalıtım performansını sağlar.

Depolama Bilgileri:

Serin ve havalandırılmış, nemli olmayan bir ortamda depolanmalıdır.

Direkt güneş ışığıyla temas etmesinden ve ısı kaynaklarının yakınında bulunmasından kaçınılmalıdır.

Kalite Belgeleri:

TS EN 13163:2012+A2 standardına uygundur.

 

Teknik Özellikleri:

Ürün Tipi             : EPS 70, Yoğun Grafit Katkılı Isı Yalıtım Levhası

Renk                    : Gri

Kalınlık                : 2cm - 20cm arası

Ebat                     : 50x100cm

Kenar Şekli         : Düz

Hücre içeriği       : Hava %98, %2 Polistiren

Ambalaj               : PE naylon