Grup Firmaları

Austrotherm Grubu, Schmid Industrie Holding’in önemli bir parçasıdır. Schmid Industrie Holding, Avrupa'da tamamen özel sermayeli büyük yapı malzemeleri şirketlerinden biridir.

İnşaat, sanayi ve renovasyon alanlarında geniş ürün yelpazesine ve yüksek kaliteli ürünlere sahip olması, hem sektörde hem de tüketicide Austrotherm markasını tercih edilir kılmıştır.

Bir aile şirketi olan Holding, Friedrich Schmid ve oğulları Robert ve Peter Schmid yönetimindedir.   Austrotherm, Baumit, Murexin ve başka diğer markalar, 4.700 çalışanı ile 2014 yılında 1,34 milyar Avro ciro elde edilmiştir. Diğer grup şirketleri aşağıda kısaca tanıtılmıştır.

Baumit - Wopfinger Baustoffindustrie GmbH

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri  alanında uzman bir marka, yüksek kaliteli mantolama ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratmakta; enerji ihtiyacını azaltmakta ve yeşil binalar yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Baumit ürünleri, mantolama sistemleri, dış cephe kaplama ve boyaları, yapı kimyasalları, sıvalar, zemin sistemleri ve örgü harçları adı altında gruplandırılmıştır.

Murexin AG

80 yılı aşan tecrübeye sahip Murexin firması  yapıştırıcı, döşeme, kaplama, şap ve harç alanlarında kaliteli ve geniş ürün yelpazesine sahiptir. 

Furtenbach GmbH

Plastik reçineler ve kaplama gibi döküm ürünlerinde  Avrupa'nın üçüncü büyük üreticisidir. Almanya’dan Rusya’ya, Rusya’dan Türkiye kadar % 90 ihracat payına sahip bir firma. 

WTB – Wopfinger Transportbeton GmbH

Hazır beton ve özel ürünler, geri dönüşüm, çakıl tesisleri üretiminde ve servisinde uzman.

Lorencic Bauservice GmbH & Co KG

Sıva makineleri ve konveyör sistemleri, şap makineleri, kesme ve taşlama Makineleri ve kompresörler, folyolar, profiller ve yapışkan bantlar gibi bir çok çeşitte kiralanabilir makinelerin ticaretini yapmaktadır. 

Wolf Plastics Verpackungen GmbH

Gıda sektöründe plastik ambalajlama: Plastik enjeksiyon kalıpları üretimi ve pazarlaması yapmaktadır.

ORTNER GmbH

1983 yılından beri faaliyet gösteren bugün 42 çalışana sahip Schmid Industrie Holding kuruluşudur. Çömlekçilik sektöründe faaliyet gösteren ve %50 ihracat yapan ORTNER GmbH şirketinin ürün yelpazesi: Modüler şömine parçaları, hazır şömine parçaları, harçlar, yapıştırıcılar, sıvalar, boyalar, renkli dolgu malzemeleri (macun), yalıtım ürünleri, borular, ateş alanı için özel sistem çözümleridir.

Eduard Kettner GmbH

Avusturya ve Almanya’ da yöresel, av ve yürüyüş kıyafetlerinin tedariğinde öncü firmadır. Avusturya’da 8 şubesi, Almanya’da 5 şubesi ve bağımsız satış ortakları vardır.

Reklam Ajansı “ Wahrheit GmbH”

1973 yılından beri SIH ( Schmid Industri Holding) bünyesinde güvenilir ve özgün reklam yapan bir firmadır. Fikir geliştirir ve kosept oluşturur. Danışmalık yapar, geleneksel reklam çalışmaları yapar, Online hizmet sağlar, fuar tasarımları yapar