Haberler

Isı Yalıtımında Kaliteden Taviz Vermiyoruz

Kalite çalışmalarından taviz vermediklerini söyleyen Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Selçuk Vanlı, “2018 Kasım ayında ‘kalite bilinci’nin yurt çapında yayılmasına öncülük eden KalDer’in Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile birlikte organize ettiği etkinlikte Austrotherm Türkiye olarak EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Ödülü alarak uzun ve kararlı kalite yolculuğunun ilk durağını geride bıraktık” dedi.

İklim Değişikliği Verileri Açıklandı: 2050 Yılında Roma, Adana Kadar Sıcak Olacak

İklim değişikliği üzerine çalışan uzmanların araştırmaları, 2050'de Roma'daki ortalama sıcaklığın Adana'nın günümüzdeki seviyesine erişebileceğini ortaya koyuyor.

Enerji Kimlik Belgesi Alınması İçin Son 4 Ay

Türkiye'de mesken olarak kullanılan tüm binalarda zorunlu hale getirilen "Enerji Kimlik Belgesi" alınması için son 4 aya girildi.

Soğutmak Isıtmaktan Pahalı

Enerjinin en çok tüketildiği alanlardan biri de binaların soğutma işlevidir. İklimin genelde sıcak olduğu ülkemizde ısı yalıtımı bir çok kişilerce yalnız soğuğa karşı bir önlem olarak bilinmekte, sıcak iklimli yerlerde ısı yalıtımı ya gereksiz görülmekte ya da yeterince önem verilmemektedir.

Austrotherm Sokağın İsmini Değiştirdi

Austrotherm Almanya Wittenberge Fabrikası’na yakın bir sokağın adına, Austrotherm çalışanı Helmuth Astl’ın ismi layık görüldü.

Enerji Verimliliği

Binaların ısı kayıplarının önlenmesi ve enerji tasarrufu sağlanması için dış yüzeyinde yapılan işlemlere ısı yalıtımı denir.

10 Adımda Doğru Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Binalardaki ısı kayıplarının önlenmesi, enerji tasarrufu sağlanması ve sürdürülebilir bir dünya için en doğru yöntem ısı yalıtımdır.

Isı yalıtımı uzmanı Austrotherm, Ankara’da yalıtımın ustalarıyla buluştu

Isı yalıtımı konusundaki 65 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye pazarına sunan Austrotherm, yalıtım ustalarını Ankara Fabrikası’nda ağırladı. Austrotherm, ürün ve hizmetleri hakkında ustaları bilgilendirdi.

Schmid Industrie Holding ortaklarından Peter Schmid Türkiye Yatırımlarını İnceledi

Isı yalıtımı konusundaki 65 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye pazarına sunan Austrotherm’in bağlı olduğu Schmid Industrie Holding’in ortaklarından Peter Schmid, Türkiye’deki yatırımlarını yerinde inceledi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığınca yetkilendirilen kuruluşlar tarafından bazı mesleklere, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Enerjiyi Doğru Kullanan Binalar Daha Değerli Olacak

VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Alkin, "Bundan birkaç sene sonra enerjiyi doğru kullanan binalar daha değerli olacak. Enerjiyi kötü kullanan binalar, tercih edilmeyen binalar olacak." dedi.

Yeşil Binalar Yönetmeliği Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sürdürülebilir Yeşil Bina ile Sürdürülebilir Yerleşme Belgelendirme Sistemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı” hazırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri de alınarak yönetmelik için çalışmalar yapıldı.

Binanızın Enerji Kimliğini Sorun

Isı yalıtımı, Türkiye ekonomisi ve son kullanıcı için büyük önem arz ediyor ve maliyeti de öyle bilindiği gibi yüksek değil. Yeni yapılan bir binada ısı yalıtımının maliyeti, toplam maliyetin yüzde 2 ila 5'i kadar. 100 metrekarelik bir konutu olan yurttaşa yalıtım uygulamasının maliyeti ise binanın özellikleri, dairenin cephe sayısı ve hangi ısı yalıtım levhasının uygulanacağı gibi unsurlara göre 3 bin 500 ile 7 bin 600 TL arasında değişiyor.

İçeriden ve Dışarıdan Uygulanan Isı Yalıtımı’nın Farkı

İçten yalıtım sürekli kullanılmayan mekanlarda (konferans salonu, sinema, tiyatro gibi) geçici hızlı ısınmanın gerektirdiği zaruri durumlarda tercih edilmelidir.

Her ihtiyaca göre Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları

Ülkemizde %80’ninden fazlası yalıtımsız olan binalar için Austrotherm Türkiye olarak ürünlerimizde değişen ihtiyaçlara uygun EPS ısı yalıtım levhaları sunuyoruz.

Oylarınızla Yılın Yatırım Austrotherm Olsun

Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.

Oylarınızla Yılın Yatırım Austrotherm Olsun

Sürdürebilir kalitede ve belirlenen standartlarda güvenle kullanılacak ürünler sunan Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.

Kışın Isınma Giderleri İçin Bir Aylık Ödediğiniz Faturanın, Pasif Evde Bir Yıllık Isı Giderine Denk Gelmesi Mümkün!

Ülkemizdeki TS 825 Isı Yalıtımı Yönetmeliği’ne göre binalarda ısıtma – soğutma için harcanacak enerji miktarı metrekare başına yılda 80 - 100 kWh. Ülkemizde yalıtımsız bir binada tüketilen enerji miktarı ise yılda metrekare başına 300-350 kWh.

Küresel Karbondioksit Emisyonunda Tarihi Zirve

Dünyada enerji sektörü kaynaklı karbondioksit emisyonu geçen yıl 33 gigatona ulaşarak tarihi zirveyi gördü.

Yaşadığın Çevreye ve Dünyana Önem Veriyorsan Isı Yalıtımı Şart

Yapılarımızda ısı yalıtımına gereken önemin verilmeyişi, ısınma için sarf edilen yakıt miktarını artırır. Ayrıca, kaliteli yakacakların pahalılığı, ekonomik gücü zayıf olan halkımızın ucuz fakat çevreyi daha fazla kirleten linyitlere doğru yönelmesine neden olur.

Austrotherm Ankara Fabrikası “Yılın Yatırımı” Ödülüne Aday Oldu

Sürdürebilir kalitede ve belirlenen standartlarda güvenle kullanılacak ürünler sunan Austrotherm Ankara Fabrikası, Yalıtım Dergisi’nin 2018 Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerine “Yılın Yatırımı” kategorisinde aday oldu.

Austrotherm, Almanya’da Büyümeye Devam Ediyor

Austrotherm, XPS ısı yalıtım malzemesi üreten Almanya/Wiettenberge fabrikasına bu yıl 2,5 Milyon Avro yatırım yapacak.

Türkiye’nin 4’te 3’ü İklimden Endişeli

İklim Haber ve Konda Araştırma tarafından gerçekleştirilen, “Türkiye’de İklim Değişikliği Algısı ve Enerji Tercihleri Araştırması”, kamuoyunun iklim değişikliği konusunda ne düşündüğünü ve enerji tercihlerinin ne olduğunu ortaya koyuyor.

“Daha az enerji tüket, daha az bağımlı ol“

ENERJİ verimliliği konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapan "Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği'nin (VERİMDER) 5'incisini düzenlediği Anadolu Buluşmaları'na Bursa'da devam edildi. VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, enerji tasarrufunun doğrudan doğruya dış politikayı belirlediğini vurgulayarak "Enerji verimliliği öyle can alıcı bir hale geldi ki, ülkelerin dış politikasını bile doğrudan etkiliyor. Biz diyoruz ki daha az tüket, daha az bağımlı ol, başın dik olsun" dedi.

Isı yalıtımı iyi olan konuta daha fazla kredi verilecek

Konut kredilerinde önemli bir düzenlemeye gidildi. Daire bazında yüzde 50 enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtımlı binalar için kredi oranında normal dairelere göre yüzde 10'a kadar artış gerçekleştirildi.

Bunu Biliyor muydunuz? Enerji Kimlik Belgesinde En kötüsü 'G' en iyisi 'A' Sınıfı

Binalar için en kötü performansı temsil eden G sınıfı binalarda, enerji tüketimi ve sera gazı salımı çok yüksektir. G sınıfı binalar; yasalarca öngörülen asgari şartlardan en az yüzde 75 daha fazla enerji tüketmektedir.

Austrotherm Avusturya, 20 Yıldır Kaliteden Ödün Vermiyor

Austrotherm Avusturya, ISO-Denetim çerçevesinde Avusturya Kalite Ödülü olarak “20. kez ISO Sertifikası”nı almaya hak kazandı.

geoBLOCK®’larla İtfaiye Yolu İnşası

Manisa/Turgutlu’da bulunan bir fabrikanın arka cephesinde itfaiye araçlarının geçişini sağlamak amacıyla yapılan yol inşaatında Austrotherm geoBLOCK® EPS hafif dolgu ürünü kullanıldı.

Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi Kampanyasına Büyük İlgi

Austrotherm Türkiye olarak binaların ısı yalıtımları için çalışırken, ürünlerimiz ile sunduğunuz faydayı her noktaya taşımaya çalışıyor, sosyal sorumluluk bilincimiz ile sokak hayvanlarına yönelik projeler de geliştirmeye devam ediyoruz.

Yalıtım Yüzde 40 Tasarruf Sağlıyor

Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın, "Yalıtımı olmayan binaların yönetmeliğe uygun hale gelebilmesi için önümüzde 12 aylık bir süreç var. Bina yalıtımı mutlaka yaptırmalı.

Austrotherm Avusturya’dan Yenilenebilir Enerjili Tesis

Austrotherm Avusturya, Purbach fabrikasında artık güneş enerjisinden faydalanıyor.

Austrotherm Türkiye’nin Genel Müdürü, Selçuk Vanlı Oldu

2013 yılından bu yana Austrotherm Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Özgür Kaan Alioğlu’nun 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren “Austrotherm Grup İş Geliştirme Direktörü” pozisyonuna atanması sonrası, Austrotherm Türkiye Genel Müdürlüğü görevine, aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere Selçuk Vanlı atandı.

Bazı Meslekler için Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından çeşitli meslek gruplarında çalışanlar için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi.

Doğru Isı Yalıtımı için Ön Adımlar

Öncelikle ısıl kayıpların tespit edilmesi gerekir. Binanın mevcut yapı bileşenlerinin tespiti yapılıp bina yapı sistemlerinin ısı iletim katsayıları hesaplanmalıdır.

Küresel Isınmaya Karşın Enerjiyi Evlerimize Hapsetmeliyiz

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından 10. Küresel Isınma Kurultayı 22 Kasım Perşembe günü İstanbul Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Binaaltı Otopark İnşaasında Austrotherm geoBLOCK® tercih edildi.

İstanbul Kadıköy Sahrayıcedit’de inşa edilen bir konutun kapalı otoparkının üzerinde yapılan kot yükseltme çalışması kapsamında Austrotherm geoBLOCK® hafif dolgu ürünleri kullanıldı.

Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Belgesi’ni Aldık

Kalite bilincinin yurt çapında yayılmasına öncülük eden KalDer’in Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile birlikte organize ettiği 27. Kalite Kongresi, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temasıyla 13-14 Kasım’da gerçekleşti.

Austrotherm Türkiye, Uluslararası Enerji Fuarında “Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” Dedi

Austrotherm Türkiye 8-9 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda “Isı Yalıtımda İkinci Evre” konusunda sektöre çağrı yaptı. Etkinlikte enerji tasarrufu ile ısı yalıtım kalınlıkları arasındaki ilişkiye dikkat çeken Austrotherm Türkiye, ISI YALITIMI ÜLKE KAZANIMI bilinçlendirme projesinin detaylarını sektör ile paylaştı.

Mantolamada Daha Kalın Isı Yalıtım Levhasının Önemi

Ülkemiz genelinde enerji tüketiminin %30 kadarı konutlarda harcanmaktadır. Konutlardaki harcanan bu enerjini %50’den fazlası da ısıtma ve soğutma amaçlı tüketilmektedir. Bu harcanan enerjinin de büyük bir bölümü dış duvarlardan atılmaktadır.

Binalarda Yalıtımla Isı Kaybı Azaltılabilir

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir Binalarda yapılacak olan ısı yalıtımının yüzde 35 ile yüzde 50 civarında tasarruf sağlayacağını söyledi. Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir yaptığı açıklamasın da; “Çağımızın değişmeyen en önemli ihtiyacı enerji olup, üretim ve tüketim miktarı da toplumun gelişmişlik düzeyinin önemli bir göstergesidir.

Isı Yalıtımında Devlet Desteği Uygulanmalı

TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yalıtım malzemelerinin sağlıklı şekilde kullanılmasının enerjideki cari açığı da azaltacağına dikkat çekerek, “Bu nedenle özellikle ısı yalıtımında devlet desteği şarttır” dedi.

Evlerde ısı yalıtımının faydaları nelerdir?

Doğalgaz fiyatlarının artmasıyla birlikte daha da yükselecek faturalara karşı önlem için en etkili yolu enerji tasarrufu yapmaktan geçiyor. Isı yalıtımı enerji tasarrufu sağlanıyor. Peki, konutlarda ısı yalıtımının avantajları nelerdir?

“Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı (EVEP) 2017-2023” Hedefleri Doğrultusunda Isı Yalıtım Kalınlıkları en az 2 Kat Artmalı

“Isı Yalıtım sektörü nezdinde alınacak aksiyonlar, sektör dernekleri koordinasyonu ile yürütülmeli, tüm sektör paydaşları tarafından sahiplenilmeli ve devlet tarafından teşvik edilmelidir.”

Austrotherm geoBLOCK® Sektörün Yükünü Hafifletiyor

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, 65 yıllık deneyimi ile sektöre yenilikçi ürünleri ile değer katan Austrotherm, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda Türkiye’de bir ilk olan hafif dolgu uygulaması çözümü Austrotherm geoBLOCK® ürününü tanıttı.

Austrotherm Türkiye, Ülke Ekonomisine Güveniyor, Enflasyonla Topyekün Mücadeleye Destek Veriyor

Türkiye’nin 2019-2021 yılları arasını kapsayan Yeni Ekonomi Programı ile başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” projesine Austrotherm Türkiye’den de tam destek.

Austrotherm Türkiye Uluslararası Enerji Kongresi Fuarında!

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan ve ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, Türkiye’deki 10. üretim yılında Uluslararası Enerji Kongresi Fuarı’nda, “lsı Yalıtımında İkinci Evre” konusunda sektöre çağrı yapacak.

Yeni Otopark Yönetmeliğinde EPS Hafif Dolgu Çözümü AUSTROTHERM geoBLOCK®

15 Eylül 2018 tarihinde yürürlüğe giren otopark yönetmeliği ile birlikte bir binayı kullanan kişilerin otopark ihtiyacının bina içinde veya parselinde karşılanması artık bir zorunluluk oluyor.

Austrotherm geoBLOCK ile Kör Kalıp Dolgusu

İstanbul Ortaköy’de inşa edilen Mandarin Oriental Hotel’de 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 390 m3 Austrotherm geoBLOCK® tercih edildi.

EPS Hafif Dolgu Çözümü AUSTROTHERM Geoblock® ROAD &TUNNEL FUARI ’nda

Isı yalıtım malzemeleri üretimi alanında uzman olduğumuz 65 yıllık deneyime sahip olup Avrupa’nın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye’de de 22 üretim lokasyonu ile 10 yıldır faaliyet gösteren markamız Austrotherm Türkiye, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda Austrotherm geoBLOCK®ürününü tanıtmaya devam edecek.

Austrotherm Türkiye Bayileriyle Buluştu!

65 yıllık tecrübesi ile Avrupa’nın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye’de 6 üretim lokasyonunda 10 yıldır üretim yapan Austrotherm Türkiye, ‘Ülkemize Güvenimiz Tam’ yaklaşımı ile bayileri ile bir araya geldi.

Ülkemizdeki Binalarda %20’den %70’e Kadar Enerji Kaybı Var

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, "Enerjide verimliliği ve tasarrufu sağlamak için ısı yalıtımı çok önemlidir.

Şahıs Villası Seyir Terası İnşaatı Derepazarı/Rize Dayanma Yapısız Dolgu İmalatı

Rize Derepazarı’nda inşa edilen bir şahıs villasının arka cephesinde 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 100 metreküp Austrotherm geoBLOCK®kullanılarak bir seyir terası imal edilmiştir.

Mantolamanın Kalbi EPS Isı Yalıtım Levhası !

Bina duvarlarındaki ısı kayıplarını en aza indirmek için bina dış duvarlarının, dışarıdan ısı yalıtım özelliği olan malzemeler ile kaplanmasına “Binalarda Dıştan Isı Yalıtımı” veya “Mantolama” denilmektedir.

Austrotherm “Mutlu Çocuklar” Etkinliği Tamamlandı

Austrotherm, çocukların yaz tatilinde eğlenceli bir gün yaşaması ve çocuklarda çevre bilincinin gelişmesi amacıyla “mutlu çocuklar” etkinliği tarihinde düzenledi.

Austrothern geoBLOCK® ile Dayanma Yapısız Hızlı ve Ekonomik Dolgu İmalatı

Rize Derepazarı’nda inşa edilen bir şahıs villasının arka cephesinde 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 100 metreküp Austrotherm geoBLOCK® kullanılarak bir seyir terası imal edilmiştir.

Çalışan Deneyimimizi Geliştirmeye Devam Ediyoruz

Çalışan deneyimimizi geliştirmek üzere “İnsan Kaynakları” başlığı altında toplantılar yapıyor, mutlu çalışanlarımızın, mutlu müşteriler yaratacağına inanıyoruz. 20 Temmuz 2018 tarihinde “Stratejik Satış Yönetimi “kurumsal eğitim programımızı da tamamlayarak çalışan deneyimimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Binalarda Sessizlik Dönemi için Austrotherm EPS Silence®

Şehir yaşantısının en önemli sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı, binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kuralları belirlendi. ‘Binaların Gürültüye Karşı Korunması’ konusundaki yeni yönetmeliğe göre, su ve ses yalıtımının yeni binalarda uygulanması zorunlu hale geldi.

Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı Bu Sefer de Kedi Evi Kazandırıyor

Austrotherm Türkiye olarak binaların ısı yalıtımları için çalışırken,ürünlerimiz ile sunduğunuz faydayı her noktaya taşımaya çalışıyor, sosyal sorumluluk bilincimiz ile sokak hayvanlarına yönelik projeler de geliştirmeye devam ediyoruz.

Römorklu Kamyonet İle Nakliye Avantajı

Austrotherm Türkiye, projelendirerek hayata geçirdiği “Römorklu Kamyonet Hizmeti” ile sektörde bir ilke daha imza attı.

Eskişehir Şehir Hastanesi Acil Rampası Üzeri Hafif Dolgu Uygulaması

Otoyol, köprü yaklaşımları ve ilgili sanat yapılarının inşaatında hafif dolgu malzemesi olarak kullanılan Austrotherm geoBLOCK®, granüler polistiren boncukların ön şişirme ve kalıplanması neticesinde üretilen, hafif ve kapalı gözenekli yapıya sahip genleştirilmiş polistiren (EPS) bloktur.

Müdürün Yolu Bursa’dan Geçti

Türkiye’nin en önemli konularından birisi enerji. Enerjide dışa bağımlı bir ülke olmamıza karşın maalesef ki, enerjiyi tasarruflu kullanmıyoruz.

Austrotherm Ankara Fabrika’da ISO 900:2015 Belgesini almaya hak kazandı!

Kalite odaklı çalışmalarını Kalite Kontrol Faaliyetleri ve Kalite Sistem çalışmaları olarak iki başlık altında yürüten Austrotherm Türkiye’nin üretim yaptığı tüm lokasyonlarda Kalite Kontrol Laboratuvarları bulunuyor.

Binalara Su ve Ses Yalıtımı Zorunluluğu Getirildi

'Binaların Gürültüye Karşı Korunması' hakkında yönetmelik, 1 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Daha Kalın Mantolama! Çünkü;

Ülkemiz enerji ihtiyacının %75’ini ithal ediyor. Dışa bağımlılık nedeniyle milli güvenlik açısından da ısı yalıtımı ve sunduğu enerji tasarrufu, ülkemizin öncelikli konularından biri. Enerji tüketimimizin yüzde 37’sini konutlarda kullanıyoruz.

Zayıf Zeminler Üzerinde Otoyol ve Demiryolu İnşaat Süreçleri Artık Daha Hızlı ve Ekonomik

Otoyol ve demiryolu inşaatlarında "basınç dayanımı yüksek EPS blok" kullanılması hafif, hızlı ve ekonomik bir mühendislik çözümü sağlamaktadır.

Austrotherm Türkiye “Isı Yalıtımı, Ülke Kazanımı” Dedi, Müdür Yollara Düştü

Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, Enerji Kimlik Belgesi’ne 597 gün kala, enerji tasarrufu konusunda türkiye’nin nabzını tutmak ve ısı yalıtım kalınlıklarına dikkat çekmek amacıyla yola çıktı. Sen de takip et, destek ver, geleceğimiz kazansın.

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama e-devlet Üzerinden Yapılabilecek

Binaların enerji performans sınıflandırmalarını göstermek amacı ile hayata geçirilen Enerji Kimlik Belgesi hatırlanacağı üzere zorunlu hale getirilmişti. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında hayata geçirilen Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği içerisinde yer alan enerji kimlik belgesi için artık isteyen kişiler enerji kimlik belgesi sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilecek.

Saha Koçluğu İle Başarı Kaçınılmaz

Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı, Austrotherm Türkiye’nin çözüm ortağı olduğu mega projelere CE ve TSE belgeli ürün tedariğinin yanı sıra mühendislik tasarımı ve saha koçluğu desteği de sağlıyor.

Geofoam Kongresi’ne Austrotherm Türkiye Tecrübesi Damga Vurdu

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm’in ana sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenen EPS2018 Uluslararası Geofoam Kongresi, sektör profesyonellerini Bafra’da bir araya getirdi. Türkiye’de ilk ve tek geofoam teknolojisi ile ürün geliştiren marka olan Austrotherm Türkiye, tecrübelerini sektöre sundu.

Tüm Hayvan Severlere Teşekkürlerimizle

Geliştirdiğimiz ürünlerimiz ile maksimum fayda sağlamaya odaklanmış bir marka olarak, Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi projemizin bu etabını büyük bir ilgi ile tamamlamış olmanın gururunu yaşıyor ve Austrotherm Türkiye olarak tüm hayvan sever dostlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Geofoam Kongresi’nde Austrotherm Tecrübesi

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, bu yıl beşincisi düzenlenen EPS2018 Uluslararası Geofoam Kongresi’nin ana sponsoru oldu.

Austrotherm Türkiye, Ulusal Kalite Hareketi'ne Katıldı!

Austrotherm Türkiye, KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ne imza attı.

İzocam ve Austrotherm’den Tedarik İşbirliği

Yalıtım sektörünün iki dev markası İzocam ve Austrotherm Türkiye, İzocam markalı EPS ürünlerinin Türkiye çapında üretimi ve tedariği konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

Otoyol ve Köprü Yaklaşım İnşasında Austrotherm geoBLOCK® Nasıl Kullanılır?

Austrotherm Türkiye, inşaat dünyasına yeni bir ürün sundu. Austrotherm geoBLOCK®.

Austrotherm geoBLOCK® ile Bahçe Dolgusunda Yanal Yüklerin Azaltılması Mümkün!

İzmir – Çeşme’de inşaatı devam eden Alaçatı Biblos Hotel Resort & SPA’da Austrotherm geoBLOCK®’ ların kullanılması sayesinde birçok uygulama için hızlı ve ekonomik çözümler elde edildi.

2011 yılından beri alınan Enerji Kimlik Belgesi 655 bini buldu.

Çevre Bakanlığı, binaların yalıtım özellikleri, enerji tüketimleri ve verimlilik performansları hakkında bina sahiplerini bilgilendiren Enerji Kimlik Belgesi (EKB) uygulamasıyla, bilinçli ve verimli enerji kullanımı sağlamayı hedefliyor.

Duvarım Neden Küfleniyor ?

Isı yalıtımı uygulanmayan binalarda bilhassa kolon , kiriş , perde beton gibi alanlar farklı 2 sıcaklığın ani karşılaştığı yerlerdir.

Artık Ankara’dayız, size daha yakınız!

Yeni yatırımımız Ankara fabrikamız ile kapasitemizi artıracak, tüm Türkiye’ye yenilikçi ve kalite odaklı ürünlerimizi çok daha hızlı sunacağız.

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Isı Yalıtımlı Kedi Evi’

Austrotherm Türkiye olarak binaların ısı yalıtımları için çalışırken, ürünlerimiz ile sunduğunuz faydayı her noktaya taşımaya çalışıyor, sosyal sorumluluk bilincimiz ile sokak hayvanlarına yönelik projeler de geliştirmeye devam ediyoruz.

AUSTROTHERM’DEN TÜRKİYE PAZARINA YENİ FABRİKA YATIRIMI

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan Austrotherm, 2017 yılsonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından, 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’ye yaptı.

AUSTROTHERM TÜRKİYE’DEN DEĞER KATAN geoBLOCK ® SEMİNERLERİ

Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı, EPS blokların İnşaat Mühendisliğinin ilgi alanı olan mega projelerde kullanımına ilişkin farkındalık yaratma amacı ile kamu kurumlarına ve üniversitelere eğitim seminerleri vermeye devam ediyor.

Austrotherm 2017 yılında Ciro Rekoru Kırdı!

Almanya’daki XPS fabrikası yatırımı ve Romanya’daki üçüncü EPS fabrikasının da faaliyete geçmesinin etkin rolü olduğunu” söyledi.

Isı Yalıtımının Maliyeti Nedir?

Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan işlemlere ‘’ısı yalıtımı’’ denir.

Enerjide Dışa Bağımlı Bir Ülke Olmaktan Kurtulursak Cari Açığımız Olmayacaktır - Video

Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası - Video

Austrotherm geoBLOCK ® - Video

Toprak Basıncı Hücresi Yerleştirilmesi - Video

Austrotherm geoBLOCK® bir ürün değil, Mühendislik çözümüdür - Video

Türkiye'nin Enerji Tasarrufu Performansı

Her yıl Ocak aylarının ikinci haftası dünyada enerji tasarrufu haftası olarak kabul ediliyor.

TÜRKİYE’NİN İLK ISI YALITIMLI KEDİ EVLERİ

Austrotherm Türkiye olarak, ısı yalıtımı konusunda sunduğumuz faydayı bu sefer kediler için harekete geçirip, Türkiye’nin ilk ‘Isı Yalıtımlı Kedi Evleri’ projesiyle sokak kedilerine özel sıcacık evler ürettik.

YALITIMLI BİNALAR 5 KAT DAHA TASARRUFLU

Enerji tasarrufuna tüketiciler de, üreticiler de önem veriyor. Binalardan ve fabrikalardan elde edilecek tasarrufun ülkemize 2023’e kadar 150 milyar lira kazandıracağı öngörülüyor.

Enerji Verimliliği Haftası'nda İzoder'den Açıklama

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, 'Enerji Verimliliği Haftası' dolayısıyla yaptığı açıklamada, enerji verimliliğinin Türkiye'nin geleceği için stratejik öneme sahip bir konu olduğunu belirtti.

Bunu Biliyor muydunuz?

Türkiye’de bina sektörü son yıllarda hızla gelişmekte olup sektörün nihai enerji tüketimi 2000 yılında 19,5 MTEP iken %66 artarak 2015 yılında 32,4 MTEP değerine ulaşmıştır.

Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası

Genleştirilmiş Polistren (EPS)’den üretilen Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası, içerdiği yoğun grafit katkı sayesinde 0,030 W/mK ısı iletim katsayısına sahiptir.

Mantolamada 3 Yeni Isı Yalıtım Levhası Seçeneği

2017 yılında sektöre, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren yeni ürünler sunduk.

Teras Çatılarda Eğimli EPS

Teras çatılarda ısı yalıtımının düz EPS levhalar yerine eğimli EPS levhalar kullanılarak yapılması döşemenin daha ekonomik tasarımı, yalıtım uygulamasında imalat kolaylığı ve daha yüksek bir ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Bunu Biliyor muydunuz?

Türkiye’de bina sektörü son yıllarda hızla gelişmekte olup sektörün nihai enerji tüketimi 2000 yılında 19,5 MTEP iken %66 artarak 2015 yılında 32,4 MTEP değerine ulaşmıştır.

Yeşil Çatı Zorunluluğu Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı Planlı Alanlar TİP yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan yeni İstanbul İmar Yönetmeliği değişiyor. İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla geçen yeni yönetmelik, Bakanlığın onayından sonra yürürlüğe girecek.

Teras Çatıda Yük Ağırlığı Austrotherm ile Çözüldü

35. Sokak / İzmir Yeni Modern Konut Projesi

Enerji Verimliliği İçin Devrim Gibi Kararlar Yolda

‘Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’na göre binalarda yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik engeller azaltılacak, faturalar kıyaslanabilecek.