Haberler

Isı Yalıtımında Devlet Desteği Uygulanmalı

TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yalıtım malzemelerinin sağlıklı şekilde kullanılmasının enerjideki cari açığı da azaltacağına dikkat çekerek, “Bu nedenle özellikle ısı yalıtımında devlet desteği şarttır” dedi.

Evlerde ısı yalıtımının faydaları nelerdir?

Doğalgaz fiyatlarının artmasıyla birlikte daha da yükselecek faturalara karşı önlem için en etkili yolu enerji tasarrufu yapmaktan geçiyor. Isı yalıtımı enerji tasarrufu sağlanıyor. Peki, konutlarda ısı yalıtımının avantajları nelerdir?

“Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı (EVEP) 2017-2023” Hedefleri Doğrultusunda Isı Yalıtım Kalınlıkları en az 2 Kat Artmalı

“Isı Yalıtım sektörü nezdinde alınacak aksiyonlar, sektör dernekleri koordinasyonu ile yürütülmeli, tüm sektör paydaşları tarafından sahiplenilmeli ve devlet tarafından teşvik edilmelidir.”

Austrotherm geoBLOCK® Sektörün Yükünü Hafifletiyor

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, 65 yıllık deneyimi ile sektöre yenilikçi ürünleri ile değer katan Austrotherm, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda Türkiye’de bir ilk olan hafif dolgu uygulaması çözümü Austrotherm geoBLOCK® ürününü tanıttı.

Austrotherm Türkiye, Ülke Ekonomisine Güveniyor, Enflasyonla Topyekün Mücadeleye Destek Veriyor

Türkiye’nin 2019-2021 yılları arasını kapsayan Yeni Ekonomi Programı ile başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” projesine Austrotherm Türkiye’den de tam destek.

Austrotherm Türkiye Uluslararası Enerji Kongresi Fuarında!

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan ve ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, Türkiye’deki 10. üretim yılında Uluslararası Enerji Kongresi Fuarı’nda, “lsı Yalıtımında İkinci Evre” konusunda sektöre çağrı yapacak.

Yeni Otopark Yönetmeliğinde EPS Hafif Dolgu Çözümü AUSTROTHERM geoBLOCK®

15 Eylül 2018 tarihinde yürürlüğe giren otopark yönetmeliği ile birlikte bir binayı kullanan kişilerin otopark ihtiyacının bina içinde veya parselinde karşılanması artık bir zorunluluk oluyor.

Austrotherm geoBLOCK ile Kör Kalıp Dolgusu

İstanbul Ortaköy’de inşa edilen Mandarin Oriental Hotel’de 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 390 m3 Austrotherm geoBLOCK® tercih edildi.

EPS Hafif Dolgu Çözümü AUSTROTHERM Geoblock® ROAD &TUNNEL FUARI ’nda

Isı yalıtım malzemeleri üretimi alanında uzman olduğumuz 65 yıllık deneyime sahip olup Avrupa’nın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye’de de 22 üretim lokasyonu ile 10 yıldır faaliyet gösteren markamız Austrotherm Türkiye, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda Austrotherm geoBLOCK®ürününü tanıtmaya devam edecek.

Austrotherm Türkiye Bayileriyle Buluştu!

65 yıllık tecrübesi ile Avrupa’nın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye’de 6 üretim lokasyonunda 10 yıldır üretim yapan Austrotherm Türkiye, ‘Ülkemize Güvenimiz Tam’ yaklaşımı ile bayileri ile bir araya geldi.

Ülkemizdeki Binalarda %20’den %70’e Kadar Enerji Kaybı Var

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, "Enerjide verimliliği ve tasarrufu sağlamak için ısı yalıtımı çok önemlidir.

Şahıs Villası Seyir Terası İnşaatı Derepazarı/Rize Dayanma Yapısız Dolgu İmalatı

Rize Derepazarı’nda inşa edilen bir şahıs villasının arka cephesinde 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 100 metreküp Austrotherm geoBLOCK®kullanılarak bir seyir terası imal edilmiştir.

Mantolamanın Kalbi EPS Isı Yalıtım Levhası !

Bina duvarlarındaki ısı kayıplarını en aza indirmek için bina dış duvarlarının, dışarıdan ısı yalıtım özelliği olan malzemeler ile kaplanmasına “Binalarda Dıştan Isı Yalıtımı” veya “Mantolama” denilmektedir.

Austrotherm “Mutlu Çocuklar” Etkinliği Tamamlandı

Austrotherm, çocukların yaz tatilinde eğlenceli bir gün yaşaması ve çocuklarda çevre bilincinin gelişmesi amacıyla “mutlu çocuklar” etkinliği tarihinde düzenledi.

Austrothern geoBLOCK® ile Dayanma Yapısız Hızlı ve Ekonomik Dolgu İmalatı

Rize Derepazarı’nda inşa edilen bir şahıs villasının arka cephesinde 20 kg/m³ yoğunlukta toplam 100 metreküp Austrotherm geoBLOCK® kullanılarak bir seyir terası imal edilmiştir.

Çalışan Deneyimimizi Geliştirmeye Devam Ediyoruz

Çalışan deneyimimizi geliştirmek üzere “İnsan Kaynakları” başlığı altında toplantılar yapıyor, mutlu çalışanlarımızın, mutlu müşteriler yaratacağına inanıyoruz. 20 Temmuz 2018 tarihinde “Stratejik Satış Yönetimi “kurumsal eğitim programımızı da tamamlayarak çalışan deneyimimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Binalarda Sessizlik Dönemi için Austrotherm EPS Silence®

Şehir yaşantısının en önemli sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı, binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kuralları belirlendi. ‘Binaların Gürültüye Karşı Korunması’ konusundaki yeni yönetmeliğe göre, su ve ses yalıtımının yeni binalarda uygulanması zorunlu hale geldi.

Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı Bu Sefer de Kedi Evi Kazandırıyor

Austrotherm Türkiye olarak binaların ısı yalıtımları için çalışırken,ürünlerimiz ile sunduğunuz faydayı her noktaya taşımaya çalışıyor, sosyal sorumluluk bilincimiz ile sokak hayvanlarına yönelik projeler de geliştirmeye devam ediyoruz.

Römorklu Kamyonet İle Nakliye Avantajı

Austrotherm Türkiye, projelendirerek hayata geçirdiği “Römorklu Kamyonet Hizmeti” ile sektörde bir ilke daha imza attı.

Eskişehir Şehir Hastanesi Acil Rampası Üzeri Hafif Dolgu Uygulaması

Otoyol, köprü yaklaşımları ve ilgili sanat yapılarının inşaatında hafif dolgu malzemesi olarak kullanılan Austrotherm geoBLOCK®, granüler polistiren boncukların ön şişirme ve kalıplanması neticesinde üretilen, hafif ve kapalı gözenekli yapıya sahip genleştirilmiş polistiren (EPS) bloktur.

Müdürün Yolu Bursa’dan Geçti

Türkiye’nin en önemli konularından birisi enerji. Enerjide dışa bağımlı bir ülke olmamıza karşın maalesef ki, enerjiyi tasarruflu kullanmıyoruz.

Austrotherm Ankara Fabrika’da ISO 900:2015 Belgesini almaya hak kazandı!

Kalite odaklı çalışmalarını Kalite Kontrol Faaliyetleri ve Kalite Sistem çalışmaları olarak iki başlık altında yürüten Austrotherm Türkiye’nin üretim yaptığı tüm lokasyonlarda Kalite Kontrol Laboratuvarları bulunuyor.

Binalara Su ve Ses Yalıtımı Zorunluluğu Getirildi

'Binaların Gürültüye Karşı Korunması' hakkında yönetmelik, 1 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Daha Kalın Mantolama! Çünkü;

Ülkemiz enerji ihtiyacının %75’ini ithal ediyor. Dışa bağımlılık nedeniyle milli güvenlik açısından da ısı yalıtımı ve sunduğu enerji tasarrufu, ülkemizin öncelikli konularından biri. Enerji tüketimimizin yüzde 37’sini konutlarda kullanıyoruz.

Zayıf Zeminler Üzerinde Otoyol ve Demiryolu İnşaat Süreçleri Artık Daha Hızlı ve Ekonomik

Otoyol ve demiryolu inşaatlarında "basınç dayanımı yüksek EPS blok" kullanılması hafif, hızlı ve ekonomik bir mühendislik çözümü sağlamaktadır.

Austrotherm Türkiye “Isı Yalıtımı, Ülke Kazanımı” Dedi, Müdür Yollara Düştü

Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, Enerji Kimlik Belgesi’ne 597 gün kala, enerji tasarrufu konusunda türkiye’nin nabzını tutmak ve ısı yalıtım kalınlıklarına dikkat çekmek amacıyla yola çıktı. Sen de takip et, destek ver, geleceğimiz kazansın.

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama e-devlet Üzerinden Yapılabilecek

Binaların enerji performans sınıflandırmalarını göstermek amacı ile hayata geçirilen Enerji Kimlik Belgesi hatırlanacağı üzere zorunlu hale getirilmişti. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında hayata geçirilen Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği içerisinde yer alan enerji kimlik belgesi için artık isteyen kişiler enerji kimlik belgesi sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilecek.

Saha Koçluğu İle Başarı Kaçınılmaz

Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı, Austrotherm Türkiye’nin çözüm ortağı olduğu mega projelere CE ve TSE belgeli ürün tedariğinin yanı sıra mühendislik tasarımı ve saha koçluğu desteği de sağlıyor.

Geofoam Kongresi’ne Austrotherm Türkiye Tecrübesi Damga Vurdu

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm’in ana sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenen EPS2018 Uluslararası Geofoam Kongresi, sektör profesyonellerini Bafra’da bir araya getirdi. Türkiye’de ilk ve tek geofoam teknolojisi ile ürün geliştiren marka olan Austrotherm Türkiye, tecrübelerini sektöre sundu.

Tüm Hayvan Severlere Teşekkürlerimizle

Geliştirdiğimiz ürünlerimiz ile maksimum fayda sağlamaya odaklanmış bir marka olarak, Austrotherm Isı Yalıtımlı Kedi Evi projemizin bu etabını büyük bir ilgi ile tamamlamış olmanın gururunu yaşıyor ve Austrotherm Türkiye olarak tüm hayvan sever dostlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Geofoam Kongresi’nde Austrotherm Tecrübesi

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, bu yıl beşincisi düzenlenen EPS2018 Uluslararası Geofoam Kongresi’nin ana sponsoru oldu.

Austrotherm Türkiye, Ulusal Kalite Hareketi'ne Katıldı!

Austrotherm Türkiye, KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ne imza attı.

İzocam ve Austrotherm’den Tedarik İşbirliği

Yalıtım sektörünün iki dev markası İzocam ve Austrotherm Türkiye, İzocam markalı EPS ürünlerinin Türkiye çapında üretimi ve tedariği konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

Otoyol ve Köprü Yaklaşım İnşasında Austrotherm geoBLOCK® Nasıl Kullanılır?

Austrotherm Türkiye, inşaat dünyasına yeni bir ürün sundu. Austrotherm geoBLOCK®.

Austrotherm geoBLOCK® ile Bahçe Dolgusunda Yanal Yüklerin Azaltılması Mümkün!

İzmir – Çeşme’de inşaatı devam eden Alaçatı Biblos Hotel Resort & SPA’da Austrotherm geoBLOCK®’ ların kullanılması sayesinde birçok uygulama için hızlı ve ekonomik çözümler elde edildi.

2011 yılından beri alınan Enerji Kimlik Belgesi 655 bini buldu.

Çevre Bakanlığı, binaların yalıtım özellikleri, enerji tüketimleri ve verimlilik performansları hakkında bina sahiplerini bilgilendiren Enerji Kimlik Belgesi (EKB) uygulamasıyla, bilinçli ve verimli enerji kullanımı sağlamayı hedefliyor.

Duvarım Neden Küfleniyor ?

Isı yalıtımı uygulanmayan binalarda bilhassa kolon , kiriş , perde beton gibi alanlar farklı 2 sıcaklığın ani karşılaştığı yerlerdir.

Artık Ankara’dayız, size daha yakınız!

Yeni yatırımımız Ankara fabrikamız ile kapasitemizi artıracak, tüm Türkiye’ye yenilikçi ve kalite odaklı ürünlerimizi çok daha hızlı sunacağız.

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Isı Yalıtımlı Kedi Evi’

Austrotherm Türkiye olarak binaların ısı yalıtımları için çalışırken, ürünlerimiz ile sunduğunuz faydayı her noktaya taşımaya çalışıyor, sosyal sorumluluk bilincimiz ile sokak hayvanlarına yönelik projeler de geliştirmeye devam ediyoruz.

AUSTROTHERM’DEN TÜRKİYE PAZARINA YENİ FABRİKA YATIRIMI

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan Austrotherm, 2017 yılsonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından, 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’ye yaptı.

AUSTROTHERM TÜRKİYE’DEN DEĞER KATAN geoBLOCK ® SEMİNERLERİ

Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı, EPS blokların İnşaat Mühendisliğinin ilgi alanı olan mega projelerde kullanımına ilişkin farkındalık yaratma amacı ile kamu kurumlarına ve üniversitelere eğitim seminerleri vermeye devam ediyor.

Austrotherm 2017 yılında Ciro Rekoru Kırdı!

Almanya’daki XPS fabrikası yatırımı ve Romanya’daki üçüncü EPS fabrikasının da faaliyete geçmesinin etkin rolü olduğunu” söyledi.

Isı Yalıtımının Maliyeti Nedir?

Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan işlemlere ‘’ısı yalıtımı’’ denir.

Enerjide Dışa Bağımlı Bir Ülke Olmaktan Kurtulursak Cari Açığımız Olmayacaktır - Video

Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası - Video

Austrotherm geoBLOCK ® - Video

Toprak Basıncı Hücresi Yerleştirilmesi - Video

Austrotherm geoBLOCK® bir ürün değil, Mühendislik çözümüdür - Video

Türkiye'nin Enerji Tasarrufu Performansı

Her yıl Ocak aylarının ikinci haftası dünyada enerji tasarrufu haftası olarak kabul ediliyor.

TÜRKİYE’NİN İLK ISI YALITIMLI KEDİ EVLERİ

Austrotherm Türkiye olarak, ısı yalıtımı konusunda sunduğumuz faydayı bu sefer kediler için harekete geçirip, Türkiye’nin ilk ‘Isı Yalıtımlı Kedi Evleri’ projesiyle sokak kedilerine özel sıcacık evler ürettik.

YALITIMLI BİNALAR 5 KAT DAHA TASARRUFLU

Enerji tasarrufuna tüketiciler de, üreticiler de önem veriyor. Binalardan ve fabrikalardan elde edilecek tasarrufun ülkemize 2023’e kadar 150 milyar lira kazandıracağı öngörülüyor.

Enerji Verimliliği Haftası'nda İzoder'den Açıklama

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, 'Enerji Verimliliği Haftası' dolayısıyla yaptığı açıklamada, enerji verimliliğinin Türkiye'nin geleceği için stratejik öneme sahip bir konu olduğunu belirtti.

Bunu Biliyor muydunuz?

Türkiye’de bina sektörü son yıllarda hızla gelişmekte olup sektörün nihai enerji tüketimi 2000 yılında 19,5 MTEP iken %66 artarak 2015 yılında 32,4 MTEP değerine ulaşmıştır.

Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası

Genleştirilmiş Polistren (EPS)’den üretilen Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası, içerdiği yoğun grafit katkı sayesinde 0,030 W/mK ısı iletim katsayısına sahiptir.

Mantolamada 3 Yeni Isı Yalıtım Levhası Seçeneği

2017 yılında sektöre, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren yeni ürünler sunduk.

Teras Çatılarda Eğimli EPS

Teras çatılarda ısı yalıtımının düz EPS levhalar yerine eğimli EPS levhalar kullanılarak yapılması döşemenin daha ekonomik tasarımı, yalıtım uygulamasında imalat kolaylığı ve daha yüksek bir ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Bunu Biliyor muydunuz?

Türkiye’de bina sektörü son yıllarda hızla gelişmekte olup sektörün nihai enerji tüketimi 2000 yılında 19,5 MTEP iken %66 artarak 2015 yılında 32,4 MTEP değerine ulaşmıştır.

Yeşil Çatı Zorunluluğu Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı Planlı Alanlar TİP yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan yeni İstanbul İmar Yönetmeliği değişiyor. İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla geçen yeni yönetmelik, Bakanlığın onayından sonra yürürlüğe girecek.

Teras Çatıda Yük Ağırlığı Austrotherm ile Çözüldü

35. Sokak / İzmir Yeni Modern Konut Projesi

Enerji Verimliliği İçin Devrim Gibi Kararlar Yolda

‘Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’na göre binalarda yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik engeller azaltılacak, faturalar kıyaslanabilecek.

Zayıf Zeminler Üzerinde Otoyol ve Demiryolu İnşaat Süreçleri Artık Daha Hızlı ve Ekonomik

Otoyol ve demiryolu inşaatlarında "basınç dayanımı yüksek EPS blok" kullanılması hafif, hızlı ve ekonomik bir mühendislik çözümü sağlamaktadır.

İzmir'de yalıtım semineri

TÜRKİYE genelinde yalıtım bilincini artırmak amacıyla Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından düzenlenen 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri'nin ilki İzmir'de yapıldı.

Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır?

Doğalgaz faturasını düşürme ipuçları

5 ülke, 5 felaket; Dünya 3 derece ısınırsa neler yaşanacak?

Dünya'nın farklı coğrafyalarında bulunan şehirler giderek ısınan gezegene nasıl uyum sağlayacak?

Türkiye’nin ilk EPS BLOK Yol Uygulaması ve Trafiğe açıldıktan Sonraki Deformasyon Ölçüleri

İstanbul Çevre Yolu Uzunçayır çıkışının Harem yönü trafiğinin bir kısmının Acıbadem Mahallesi ve Akasya AVM’ye yönlendirilmesi projesi kapsamında Austrotherm geoBLOCK®’lar yol dolgusu olarak kullanıldı.

Tasarruf İçin Bina Yalıtımı Önemli! - Video

Binalarda Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu Hale Getirildi - Video

EPS Sanayicileri Tepkili

Expanded Polistren (EPS) Isı Yalıtım Levhaları üreticileri basında her yangın olayı sonrası pompalanan “mantolamanın yangın yönetmeliğine uygun olmadığına ” yönelik yayınlara karşı son derece tepkililer.

Bunu Biliyor musunuz?

120 m2’lik bir pasif ev en soğuk kışlarda bile 40 küçük mum ile ısıtılabilir.

Austrotherm, Romanya’da 3.Fabrikayı Satın Aldı

Yüksek kaliteli ısı yalıtım ürünleri sunan, Orta ve Doğu Avrupa’da öncü Austrotherm, sadece Türkiye’de değil doğu Avrupa’da da yatırımlarına devam ediyor.

İBN Haldun Üniversitesi, Kayaşehir-İstanbul "İstinat Duvarı Arkası Hafif Dolgu" - Video

İkitelli-Ataköy Metro Hattı Bahariye Durağı, İstanbul - Kiriş Arası Hafif Dolgu - Video

Türkiye'deki İlk Geofoam Yol Uygulamalarına Uzmanlardan Tam Not

Türkiye’de ilk kez uygulanan Geofoam ürünü yol uygulamaları 22-23 Kasım 2017 tarihlerinde EPSDER ve Austrotherm ev sahipliğinde gerçekleştirilen teknik gezi ile incelendi.

7. Uluslararası Geoteknik Sempozyumu’nun Resmi Sponsorlarındandık!

Austrotherm Türkiye, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Geoteknik Sempozyumu’nun resmi sponsorları arasındaydı.

Türkiye'nin İlk Pasif Evi Ankara'da

Austrotherm ve Ekho Mimarlık tarafından Ağustos 2016 tarihinde Ankara- Etimesgut’ta başlatılan Pasif Ev yenileme projesinde sona gelindi. Isı Yalıtımı Malzeme Sponsorluğunu üstlendiğimiz Türkiye’nin Konut Kategorisindeki ilk “ Pasif Evi “ tamamlandı.

Ankara Pasif Ev Açılış Etkinliğine Davetlisiniz

Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği (SEPEV) Genel Merkezi, Pasif Ev’e dönüştürüldü.

Kış Yaklaşırken Doğalgaz Tasarrufu İçin Öneriler - Video

Austrotherm geoBLOCK® ile artık yükünüz 100 kat daha az!

Türkiye’nin hafif dolgu çözümü ile inşa edilen ikinci yolunda da Austrotherm geoBLOCK® çözümü tercih edildi!

Pasif Ev’in Standart Evlere Göre Maliyeti

İnşaat sürecinde uzman bir ekip ile çalışmak maliyet yönetimi için çok önemli.

Metro İnşaatı, Artık Daha Kolay ve Süresi Artık Daha Kısa!

Yol inşaatlarında yenilikçi ve hafif çözümler sunan Austrotherm geoBLOCK® şimdi de metro inşaatlarının yükünü hafifletiyor!

İdeal Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalı?

Oda sıcaklığı kaç derece olmalı, kışın odalar ne kadar sıcak olmalı?

Binalarda Yalıtımla Isı Kaybı Azaltılabilir

Dış cephe Isı yalıtımının doğru bir şekilde uygulanması sadece kış aylarındaki yakıt giderini değil yaz aylarındaki iç ortamın ısı durumunu ayarlayarak ferah bir ortam sağlamaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Binalarda Enerji Verimliliği - Video

Fransa, enerji dönüşümü için 20 milyar Euro harcamayı planlıyor

Fransa, 9 milyarı enerji verimini artırmak, 7 milyarı yenilenebilir enerjiyi artırmak, 4 milyarı da daha yeşil arabalara dönüşüm için toplamda 20 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.

Isı Yalıtımı İle İlgili Önemli Açıklamalar

Isı yalıtımı ile ilgili önemli açıklamalar EPS Derneği Trabzon Zorlu Grand Otel’de POLİTEK ve Turan Yalıtım ile birlikte ısı yalıtımı ve gerekliliği hakkında bir toplantı düzenledi.

Daha Güvenli İstinat Duvarı İnşaatı İçin Austrotherm geoBLOCK ® Ürünü Tercih Edildi.

Makyol & Eze Ortaklığı tarafından inşa edilen “ Kayaşehir İbn Haldun Üniversitesi Arkası İstinat Duvarı Geri Dolgu “ projesinde Austrotherm geoBLOCK® ürünleri tercih edildi.

Kirli Havaya Milli Önlem

Uluslararası iklim değişikliği ile mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüren Türkiye, 2030 yılında 246 milyon ton, 2012-2030 yılları arasında ise toplam 1 milyar 920 milyon ton sera gazı emisyonu önlemiş olacak.

Isı Yalıtımı Nasıl yapılır?

Isı yalıtımı, binaların çatılarına, dışa veya garaj, depo gibi kullanılmayan bölümlere bakan duvarlarına, toprak veya içerisinde yaşanmayan mahaller ile daireleri ayıran döşemeleri, tesisat boruları ile havalandırma kanallarına yapılır.

Austrotherm Sırbistan Referans - Çevre Yolu EPS BLOK Uygulaması

Geleneksel sıkıştırılmış toprak dolgunun %1 ağırlığına sahip Austrotherm EPS Blok ürünleri Sırbistan-Valjevo şehrinin M21 (Valjevo–Uzice) çevre yolu üzerinde yol yenileme çalışmalarında uygulanmıştır.

Yapılarda Austrotherm’den EPS ile Alternatif Çözümler

Austrotherm 65 yıllık deneyimi ile genleştirilmiş polistiren (EPS) üretiminde uzmanlaşmış ve 11 ülkede 19 üretim tesisi ile merkez ve Doğu Avrupa’da alanında lider konumuna gelmiş bir firmadır.

Bunu Biliyor musunuz?

Kışın ısınma giderleri için bir aylık ödediğiniz faturanın, pasif evde bir yıllık ısı giderine denk gelmesi mümkün!

EPS, Mantolama dışında da kullanılır mı?

Binalarda EPS ürünlerinin dış cephe mantoloması haricinde birçok kullanım alanı da bulunmaktadır.

Sıkça Konuşulan “ Pasif Ev “ Ne Demek?

Pasif Ev, her bina türüne adapte edilebilen bir yapı standardıdır. Yıllık ısıtma ihtiyacı 15 kWh/m²’yi geçmeyecek şekilde planlanmış, konforlu iç hava koşulunu aktif ısıtma ve soğutma sistemi kullanmadan sağlayan binalardır.

Yol İnşaatında Hızlı ve Kolay Çözüm: Austrotherm geoBLOCK®

EPS üretiminde 65 yılı aşan Austotherm deneyimini Geoteknik Mühendisliği’nin alanı olan mega projelere taşımak amacı ile Austrotherm geoBLOCK®’u bir mühendislik çözümü olarak sektör profesyonellerinin ilgisine sundu.

Enerjiyi Tutumlu Kullanan Binalar da Var - Video

Küresel Isınma Hangi Dereceye Kadar Güvenlidir? - Video

Düşük Karbonlu Gelecek İçin ETS Yol Haritası Belirlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, düşük karbonlu bir gelecek için sera gazı emisyonlarının azaltılması amacıyla Türkiye'de Emisyon Ticaret Sistemi'nin oluşturulması ve işletilmesi konusunda yol haritası belirlendi.

61 Bin Mevcut Bina Enerji Kimlik Belgesi Aldı

EKB uygulamasıyla genel olarak enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, enerji israfının önlenmesi ve çevrenin korunması amaçlanıyor.

Austrotherm geoBLOCK® ile binalarınızı depreme karşı koruyun!

Depremde oluşan sismik yük %31 düzeyine kadar düşürülebilir.

Özel Tasarımlı Pasif Ev – Avusturya / Viyana

Avusturya’nın Mistelbach semtinde mevcut bir bina, Austrotherm ısı yalıtım ürünleri ile hem pasif ev standartlarına getirildi hem de özel tasarım ile dış cephe modern hale getirildi.