Isı yalıtımı uzmanı Austrotherm, Ankara’da yalıtımın ustalarıyla buluştu

 

 Isı yalıtımı konusundaki 65 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye pazarına sunan Austrotherm, yalıtım ustalarını Ankara Fabrikası’nda ağırladı. Austrotherm, ürün ve hizmetleri hakkında ustaları bilgilendirdi.

Isı yalıtım sektöründe Avrupa’nın öncü kuruluşlarından biri olan Austrotherm, Ankara Fabrikası’nda düzenlediği bir seminerle, yalıtım ustalarıyla bir araya geldi. 50 yalıtım ustasının katıldığı seminerde,  Austrotherm’ın ürün ve hizmetleri hakkında yalıtım alanında çalışan ustalar bilgilendirildi.  Ustalara, ısı yalıtımının püf noktaları, doğru ısı yalıtımı ürünü kullanmanın önemi ve faydaları,  Austrotherm’ın benimsediği toplam kalite sistemi, üretim modeli seçimi ve uygulamaları aktarıldı.

Austrotherm Türkiye Pazarlama İletişimi Yöneticisi Çiğdem Dönmez, yaptığı konuşmada, ısı yalıtımında Avrupa’nın öncü kuruluşu Austrotherm’ın faaliyet gösterdiği ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirterek, şunları aktardı: “Austrotherm Türkiye olarak, 2003’den bu yana Türkiye’de Mantolamada EPS ısı Yalıtım Malzemesi ve 2017’den itibaren İnşaat Mühendisliği Uygulamalarında Hafif Dolgu Malzemesi alanında faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de 6 bölgede; Dilovası/Kocaeli Fabrika (2008), Turgutlu/Manisa Fabrika (2013), Kayseri Üretim Tesisi (2014), Diyarbakır Üretim Tesisi (2017), Trabzon Üretim Tesisi (2017) ve Sincan/Ankara Fabrika (2018) Fabrika ve Üretim Tesisimiz bulunmaktadır. 11 yıldır Türkiye’de hali hazırda Kocaeli-Dilovası ve Manisa-Turgutlu‘daki fabrikalarından Marmara, Ege ve Antalya bölgelerine, Diyarbakır ve Kayseri’deki üretim tesislerinden İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine, Trabzon’daki üretim tesisimizden Karadeniz bölgesine hizmet veriyoruz hizmet veriyoruz. Türkiye’de mega projelerin içindeyiz ve dikkat çeken uygulamalara imza atıyoruz.”

Truva üretim takip programı

Austrotherm Fabrikalar ve Üretim Müdürü Seyhun Sarı ise ustalarıyla partner olduklarının altını çizerek, üretim teknolojilerinin nerelerde farklılık gösterdiğini aktardı. Her ihtiyaca uygun farklı ısı yalıtım performansına sahip gri EPS ısı yalıtım levhaları ürettiklerini belirten Sarı, EPS ısı yalıtım levha şirketleri arasında özel geliştirilmiş EPS Truva yazılımına sahip tek firmayız. Bu yazılım sayesinde anlık blok, fire ve stok takibi yapabiliyoruz.  Geliştirilen full otomasyon sayesinde sağlanan minimum işçilikle ve Ankara fabrikasında özel dizayn edilen bloklama, kesim ve paketleme makine dizilimi ile 11 ülkede 22 üretim tesisi içerisinde en verimli Austrotherm fabrikası olarak üretim yapıyoruz.” dedi.  

2020’de 5 yıldızı hedefliyor

Toplam Kalite Yönetimi, İdari İşler ve ISG Müdürü Necla Özçelik,  “Austrotherm fabrikaları ISO 9001:2015 Belgesini almıştır. Kalite Yönetimi Sistemini etkin olarak kullanmaktadır. Çevre Yönetim Sistemini tüm fabrikalarında uygulamaktadır ve her fabrikamızın çevre izni bulunmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini tüm fabrikalarında uygulamaktadır. Austotherm EFQM Mükemmellikte Yetkinlikte 3 yıldız ödülünü aldık, hedefimiz 2020 yılında 5 yıldıza ulaşmak” dedi.

Türkiye Satış Müdürü Bülent Yıldırım da pazarlama hedefleri, Türkiye’deki çalışmalar hakkında bilgi verdi. 65 yılı aşkın 11 ülkede 22 üretim tesisi ile süren EPS üretim deneyimine sahip olduklarını ifade eden Yıldırım, “Kaliteli güvenilir ürünler üreterek ulusal ve uluslararası kalite ve yetki belgelerine sahibiz. Tüketiciler ile direk görüşen, yüz yüze gelen kişiler olarak yalıtım ustalarımızın doğru ürün ve uygulamayla ısı yalıtımı taleplerini karşılamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.