Austrotherm Oluklu EPS Isı Yalıtım Malzemesi

Tanım:

Genleştirilmiş polistiren sert köpükten (EPS) üretilmiş olup kapalı gözeneklere sahip, oluklu levha kullanılan çatılar için geliştirilmiş beyaz renkli EPS ısı yalıtım malzemesidir. Hazır levhalar halinde üretilen Austrotherm OLUKLU EPS, çatılarda kaplama amaçlı kullanılan oluklu sac vb. levhaların altına yerleştirilerek ekonomik ve yüksek performansta ısı yalıtımı sağlar. Özellikle en çok çatılarda görülen ısı kayıplarını engeller, soğutma /ısıtma giderlerini düşürür.

Kullanım Alanı:

Farklı yoğunluklarda üretilebilen Austrotherm OLUKLU EPS, oluklu levha ile çatı uygulaması yapılan tüm çatılarda tek kat veya iki kat oluklu levha arasına ısı yalıtım amaçlı kullanılmaktadır

Özellikler:

Birlikte uygulandığı çatı kaplama malzemesine, esneme özelliği imkanı sağladığı için malzemenin ömrünü uzatır, çatıların nefes almasını sağlayarak yoğuşmayı önler.Oluklu levhalarda zamanla oluşabilecek şekil bozukluklarını engeller ve sacda oluşan sesi emer. Kolay uygulanabilir. Toz ve Koku içermez.

Teknik Özellikleri:

Ürün Tipi: Oluklu EPS Isı Yalıtım Malzemesi

Renk: Beyaz

Yoğunluk: 10kg/m3  - 12kg/m3 arası üretilir.

Kalınlık: Onduline levha kalınlıklarına uygun üretilir

Ebat: 85,5x190cm  (istenen ebatlarda üretilir)

Hücre içeriği: Hava %98, %2 Polistren

Su Buharı Difüzyon Değeri: µ(mü) = 20-40

Ambalaj: PE naylon

Depolama Bilgileri:

Serin ve havalandırılmış, nemli olmayan bir ortamda depolanmalıdır. Direkt güneş ışığıyla temas etmesinden ve ısı kaynaklarının yakınında bulunmasından kaçınılmalıdır.